| anka a întrebat:

Oare datorita altor calitati a fost votata Lena la Eurovision ca datorita vocii nu cred?
http://www.bestmusic.ro/......85098.html

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

@madygaby, permite-mi sa te corectez putin - nici Anka, nici alt cineva dintre noi nu incearca sa se compare nici cu Lena, dar nici cu vreun alt participant al Eurovisionului (cantaret de meserie). happy Noi comparam doar concurentii/cantaretii intre ei - e si normal, doar nu degeaba se numeste "concurs", ca sa fie toti comparati si criticati, cand este cazul. big grin Ca urmare vocile Paulei si a lui Ovi, inclusiv piesa, interpretarea live, prezenta scenica, costumatiile, show-ul facut, munca depusa si multe, multe altele, au fost de zeci de ori mai presus decat cele al Lenei. N-ai cum sa nu fii de acord!winkingbatting eyelashes

Referitor la filmulet, ce sa zic? thinking Pe mine personal ma lasa rece, e treba ei unde, cat si cum se expune (daca as condamna-o pe ea pentru nuditate, asta ar fi insemnat ca trebuie s-o fac si cu Angelina Jolie, Madonna si multe altele), insa e bine pentru ea ca macar n-a fost ceva extrem de vulgar si respingator.winking Probabil marea majoritetea voturilor (dintre cele putine care chiar au existat oh go on laughing ) au fost date de barbati thinking si pustoaice, carora le-ar fi placut sa fie in pielea ei, si nu ma refer doar la partea cu filmuletul... laughing oh go on

Iar referitor la vesnicele afirmatii, cum ca Romania n-ar fi in stare sa gazduiasca Eurovisionul, in caz daca am lua noi locul intai, parerea mea este urmatoarea: sa organizam noi (Romania) Eurovisionul nu e ceva imposibil! Cu putin efort si ajutor de la toata lumea - se poate!winking Argumentez: cine a spus ca trebuie sa fie neaparat ceva mega grandios, scump, cu mult pafos - gen eurovisionul din Russia? Eu zic ca fiecare tara organizeaza eurovisionul in limita posibilitatilor si in final tot iasa bine, plus tara gazda primeste ajutor de la Uniunea Europeana, de la tari contribuabile si are un an intreg pentru pregatiri. Scena (in caz daca tara n-are un stadion cat de cat OK sau o sala suficient de mare) poate fi inchiriata si instalata in cateva zile-saptamani. Sa ne amintim de cei care concerteaza prin toata lumea (Madonna, Rihanna, Shakira, etc.) si isi "cara" scena dupa ei big grin, deci SE POATE! thumbs up Iar dupa terminarea eurovisionului tara gazda incepe sa-si numere castigurile/avantajele (cele pe termen scurt, cat si cele pe termen lung), pentru ca ele exista (turism la greu, promovarea tarii pe toate planurile, dezvoltarea economica si nu numai, investitorii straini...) si inca foarte consistente. thumbs up Si in final din toate aceste venituri se pot plati eventualele datorii. thumbs up Asa ca eu sunt 100% PRO ca la anul Romania sa ia locul 1 si sa fie tara gazda al concursului! thumbs up applause Hai, ROMANIA! big grin applause

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pe langa subiect:
Am gasit acum videoclipul Ucrainei la melodia "Sweet people" (nu stiu pe unde il ascundeau smecherii inainte de finala) si vreau sa-l impartasesc si voua. Este bestial si are un mesaj foarte important de transmis! Ucraina merita si ea cel putin locul 5! Superba piesa si vocea interpretei!
http://www.youtube.com/watch?v=rqspWawDgl0
Vizionare placuta!

| Messyhair a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult Germania.Romania merita locul 2. Voocea Lenei este frumoasa, pentru ca este mai diferita si mai groasa.Melodia este superba! Si melodia noastra a fost buna si dupa cum am zis, am fost peste Turcia, deci meritam locul 2.Acum sincer, toate cantaretele au avut voci bune, subtiri, feminine, poate de asta a fost votata piesa Germaniei, pentru ca a fost mai diferita.Asta este parerea mea! Oricum si piesa noastra a fost una exceptionala! Am prevazut ca va fi in top 5. Felicitari Paulei si lui Ovi!

| Ea12345 a răspuns:

Mie Lena mi s-a parut o tipa ok, e adevarat ca si-a expus prea mult.Insa melodia Romaniei a fost peste Germania!

| gabriela007 a răspuns:

Lena are voce, nu poti zice nu. Canta tu mai bine, daca vrei laughing. Nu ca am ceva cu tine, dar nu e bine sa jignesti daca esti mai prejos decat ea ( ma refer la voce, nu cred eu ca ai tu o voce mai buna, sincer ). Cu siguranta trebuia sa castige ori Turcia, ori Romania, dar Germania este o tara ceva mai dezvoltata economic...

| gabriela007 a răspuns:

Anka, Eurovisionul nu mai e ca pe vremuri...Am vazut eu ca in ultima vreme s-a dus in tarile mai dezvoltate economic. as vrea si eu sa vina in Romania, sau macar Moldova, dar de ce nu a venit? Au avut ambele cantece foarte bune...

| TDGMeebu a răspuns:

Din cate am inteles, Germania finanteaza mereu eurovisionul, asa ca de aceea a castigat...

| anka explică:

@madygaby spui,, Cu siguranta trebuia sa castige ori Turcia, ori Romania, dar Germania este o tara ceva mai dezvoltata economic...". Pana una alta Eurovision e un concurs de muzica sau un maraton in care cel mai tare economic castiga?

| ashley26pink a răspuns:

Nu a castigat Geramania datorita calitatilor ei. Ci datorita politicii dintre Germania si alte tari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Madygaby corect! sint de aceeasi parere! bRavo! eu sint din Moldova, m-a impresionat cintekul Romaniei dar cred ca tipa din Germania a fost ceva original si a meritat sa cistige!
P. S: la ceilaltzi nu va fie ciuDa! tongue mie mi-a placut Eurovisionul de anul acesta!

| bxr20 a răspuns:

Mie mi-a placut de Lena, are voce, este tanara, are un viitor stralucit in fata, si nu ne intereseaza pe noi daca ea a filmat intr-o anumita ipostaza, e viata ei. Eu m-am simtit impresionat de cum canta din semifinale, si am stiut ca ea va castiga. :*Lena