| anonim_4396 a întrebat:

Pareri? Primul are funda :D
http://www.youtube.com/watch?v=izGYVbO3_BQ

19 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

În clipul ăsta e mai puţin testosteron decât are pisica mea.

| StJimmy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Mda.( nu sunt cel care canta e un prieten) dar ...ma rog. Poti face ceva mai bun? Gusturile nu se discuta happy

| Woodenpints91 a răspuns (pentru StJimmy):

La chitară mă descurc mult mai bine decât cel din clip.
La voce n-am încercat.

| StJimmy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Aha. Mereu se gaseste cate unu " cel mai bun". Pai..bravo atunci!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru StJimmy):

N-am zis că-s cel mai bun. Doar că chestia pe care o face el e cam lipsită de orice urmă de masculinitate.
Doar nişte acorduri uşoare pe fundal cu o voce subţire. Nu văd absolut nimic special.

| StJimmy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Ok. Macar o face! Si probabil mai bine decat tine. Am observat ca ai mereu ultimul cuvant si esti cel superior, care ne da clasa la toti cu inteligenta lui si darul de a justifica un raspuns. Prin "masculinitate" vrei sa spui mici si bere la gratar combinate cu un meci? Melodia pe care o canta nu e chiar atat de usoara ( la voce) iar in legatura cu chitara...ca sa sune bine nu cred ca trebuie sa aiba cine stie ce acorduri. Ai spus ca esti mai bun decat el...ma gandesc ca poate ai sau ai avut si o trupa ..chiar as vrea sa vad!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru StJimmy):

Ok, tocmai mi-ai dat cel mai cretin argument din univers. "Măcar o face".
Este o diferenţă mare între a face ceva şi a face bine ceva.
Faptul că "măcar o face" nu schimbă situatia cu nimic. Sau cumva voiai să-mi sugerezi aşa fin, că el încearcă să facă ceva pe lânga alţii care nu fac nimic?
Păi, dacă-l compari cu alţii mai proşti, asta nu-l face cu nimic mai bun. Dacă ai găsit oameni mai proşti decât el, nu-i creşte cu nimic valoarea.
Da, dacă-l compari cu fanii lu' Guţă sau Laba Band, este mai bun. Dar asta poate face oricine, să se compare cu oameni mai prosti decât el şi automat îi iese că el e mai bun.
Melodia pe care o cântă nu este deloc grea la voce. Nu are înalte, nu trebuie să ţină o notă mult timp, nu trebuie să facă absolut nimic din ce n-ar putea face o voce sub-mediocră. Simplul fapt că are voce subţire, de femelă, îl face să îi poată da o uşoară tentă melodică, atâtas tot. Nimic special.
Îmi place că încerci să tragi concluzii şi ai impresia că-s un grătarangiu notoriu şi fan al unei echipe de fotbal. Urăsc fotbalul, mi se pare maneaua sporturilor.
Masculinitatea nu se măsoară prin ce mănânci, ce bei sau ce sport preferi. Totul tine de atitudine. Şi crede-mă că la o mănăstire de măicuţe găsesc mai multă masculinitate decât ce face prietenul ăsta al tău.
Cât despre partea de chitară, ca să sune bine, trebuie să aibă şi chestii mai complicate decât simple acorduri.
Şi de când e obligatoru să ai trupă dacă ştii să cânţi la ceva? O trupă nu înseamnă apogeul cuiva care cântă. Dar da, am cântat într-o trupa acum câţiva ani, însă doar la repetiţii, după care trupa s-a evaporat. Ăsta este şi motivul pentru care mulţi evită să intre într-o trupă.

| StJimmy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Ai vazut doar un clip si tragi concluzii aiurea. Nu ai inteles ce am vrut sa spun..in nici un caz nu am zis ca esti grataragiu laughing. Si crede-ma ..la chitara chiar nu trebuie sa stii mare lucru ca sa te simti bine. OMULE CE DRACU NU INTELEGI? Daca zicic a nu e atat de grea, te rog sa faci un cover! Crede-ma.e mai bun decat multi altii. buni! Mda..nu o sa mai comentez, continua sa postezi despre problemele tale cu erectia ..categoric e mai barbatesc. Hai papa.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru StJimmy):

M-am uitat şi la coverul după Alternosfera. Acolo să zicem că-i puţin mai decent, e fără voce.
Dar la chitară e praf.

| StJimmy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Da..ma rog.Masculul dominant loveste din nou. Nu mai are rost. Continua sa ii critici si pe altii! Hai succec ( sau..nu, nu ai nevoie)

| Woodenpints91 a răspuns (pentru StJimmy):

Vorbeşti de parcă ar fi ceva rău să ai păreri şi să ti le exprimi. Exact ce-am făcut eu acum.
Ai cerut păreri. Ai primit păreri. E limpede că te aşteptai doar la păreri pozitive şi pupincuriste. Pe ălea negative (cum este a mea spre exemplu) le numeşti critici, după care-mi spui să nu-l mai critic (tot aşa, întru-un mod cretino-ironic).
Deci ceri păreri dar nu accepţi critici? Logica ta de baltă mă uimeşte.

| StJimmy a răspuns (pentru Woodenpints91):

nu am spus ca nu accept critici.accept critica, dar numai pe aia constructiva.critica asta data doar de dragul de a critica o persoana, pentru simplul fapt ca poate nu-ti place vocea lui sau cum canta la chitara, nici nu am de ce sa o accept. parerea ta negativa mi se pare o prostie, cum de altfel mi se pare si faptul ca te-ai bagat aici cu o parere proasta de la inceput, nejustificata decat dupa ce ti-am raspuns eu. dar am observat ca asta faci tu cel mai bine, iti place sa te auzi si sa le raspunzi tuturor. putem s-o continuam asa pana maine, pentru ca orice ti-as spune eu tu o sa continui sa-mi raspunzi doar ca sa te faci auzit si ca sa-mi demonstrezi ca nu te dai batut usor. dar ca s-o terminam, nu, nu-ti accept parerea pentru ca nu-i constructiva si mi se pare de ****.o seara buna sa ai

| StJimmy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Am observat ca ai mai pun un raspuns..care nu a aparut.
Daca aia numesti tu critica constructiva... mi-ai spus ce parere ai despre cum canta abia dupa ce ti-am raspuns la primul comentariu de ****. si-mi place ca ti-ai dat seama ce fel de om sunt doar dupa niste comentarii, esti foarte tare! oricum, nu ti se pare ca esti prea critic? daca toata lumea (si nu ma refer la ceilalti 2 inteligenti care la fel, prefera sa-si spuna parerea despre videoclip abia dupa ce arunca vreo insulta tampita ca a ta) ar fi asa critic, cum ar fi? s-ar certa toata lumea cu toata lumea doar ca sa-si sustina parerea care nu e neaparat adevarata. nu a cantat perfect, pana la urma ce-i aia, dar nu a sunat ca dracu. la cantecul asta cum vroiai sa cante, daca asa erau acordurile? da, am vrut sa-i fac vizualizari, si am vrut pareri justificate, tu te-ai bagat aiurea si abia apoi dupa ce ti-am raspuns mi-ai spus de fapt care e parerea ta despre videoclip. tie chiar iti place sa te auzi atat de mult? te simti tu implinit daca critici? si zici ca daca era un clip bun nu avea nevoie de reclama. cati "artisti" sunt supra apreciati pe degeaba in tara asta, oameni anti talent, si de aia talentati care chiar au ceva special n-a auzit nimeni. nu ma refer la el neaparat, daca iti justificai parerea de la inceput ti-o apreciam. la fel si ale celorlalti doi oameni foarte fericiti la fel ca tine. asa, mai bine taceai din gura. si aici am incheiat, poti sa aduci contra argumente cate vrei, ca ai capul ala plin, numai asta stii sa faci.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru StJimmy):

Şi unde-i problema dacă am mereu o părere critică? Mi se pare mult mai utilă decât una linguşitoare, departe de adevăr.
Am dreptul la opinie şi liberă exprimare, ca orice om. Nu văd ce-i rău în a folosi aceste drepturi.
Iar simplul fapt că te abţii să comentezi atunci când nu-ţi place ceva nu te face cu nimic mai bun decât mine.

| StJimmy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Ok. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Având în vedere faptul că nu e destul de uşor să cânţi vocal si la chitară în acelaşi timp, e de apreciat happy şi după câte am observat, cred că e începător la chitară.

| 2handsUp a răspuns:

Mie mi se pare bine.

| octavianggg a răspuns:

E cat de cat!

| MarcŞiAtât a răspuns (pentru octavianggg):

CAT DE CAT?! Urechile alea iti functioneaza? Tipul asta e genial...Te rog sa faci tu ceva mai bun happy