| Gizăz a întrebat:

Pastila muzicală de azi:

http://youtu.be/neNs7qsBdAY

Ce părere aveţi?

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Merge merge...
Multumesc!
O zi bunahappy

| Felys a răspuns:

Foarte frumos

| AirănMeidăn a răspuns:

Imi place

| Neberius13 a răspuns:

Inca iti sunt recunoscator pentru ca acum cativa ani am aflat de Haggard de la tine. O trupa excelenta. Impreuna cu Therion sunt cele doua trupe de symphonic ce m-au impresionat in mod deosebit. Mersi fain Geez, fain drog.

| Gizăz explică (pentru Neberius13):

E albumul meu simfonic preferat. All-time. Abordează o temă pe care eu am ales-o ca profesie şi de care-s pasionat. Plus că e o trupă fenomenală, cum ai zis tu. Sper să ai ocazia să-i auzi live. AM fost la trei concerte de când i-am descoperit. E o atmosferă incredibilă.

| Neberius13 a răspuns (pentru Gizăz):

Albumul in sine suna incredibil si e relativ profund. Tematica e interesanta, are multe referinte la descoperirile lui Galileo Galilei, pana si numele albumului "Eppur si Muove" e replica dansului. E destul de profund. Pe scurt le are pe toate.
De Caladan Brood ce parere ai, Geez? ai auzit vreodata de ei?
https://www.youtube.com/watch?v=7yTAozE0yXc
Poftim, recomand. E atmosferic black, daca conteaza. Simteam nevoia sa impart muzica asta relativ necunoscuta si totusi uimitoare cu cineva.

| Gizăz explică (pentru Neberius13):

Ştiam atât formaţia cât şi piesa. Îmi plac gusturile tale. Nu postez formaţia la pastile pentru că black-ul e prea mult pentru unii utilizatori. Poftim şi ţie ceva:

http://youtu.be/_EFB0SIUSSI

| Neberius13 a răspuns (pentru Gizăz):

Am auzit de asta ascultand Negura Bunget acum ceva timp. Imi plac trupele care nu se sfiesc sa adauge putin folclor romanesc in melodiile lor.