| Gizăz a întrebat:

Pastila muzicală de azi vine să ne descrie o întâmplare de pe la 1200:

www.youtube.com/watch?v=am-Y0cuz0mw

Filmul zilei:

www.imdb.com/title/tt0385002/?ref_=nv_sr_1

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Melodie şi voce - like!

Cu impresii despre film o să vin altădată.

NOname
| NOname a răspuns:

Am văzut pentru a doua oară Green Street Hooligans.
E interesant cum unele mentalităţi locale, bazate pe xenofobie îi transformă pe oameni în nişte idioţi.

| Gizăz explică (pentru NOname):

Mă bucur că ţi-a plăcut. E un film mai mult pentru bărbaţi. Era posibil să nu ţi se pară interesant.

| NOname a răspuns (pentru Gizăz):

Da, înclinaţia lui masculină era evidentă de la bun început, dar nu m-a deranjat deloc, din contră.
Însă mă intrigă acest fenomen social, care chiar dacă poate părea pe undeva cool, nobil, revoluţionar, romantic...este doar o extensie a instinctului animalic, care îi făcea pe oameni din trecut să dea în cap unii altora, apărându-şi peşteri sau degeaba, care a generat cruciade, inchiziţii, războaie, exterminări de tip comunist şi de tip nazist şi alte nebunii.
O ură iraţională indusă şi hrănită în permanenţă şi setea de adrenalină...rezultat: dezastru.

| Gizăz explică (pentru NOname):

Hai că la tine s-ar putea zice că eşti femeie şi nu-nţelegi. Dar eu-s bărbat şi iubesc fotbalul. Dar de la asta până la "activităţi" de genul e cale lungă. Nu mă-nţelege greşit, dacă aş fi prins la mijloc nu aş ezita să mă apăr. Dar să iniţiez prostii d-astea în niciun caz.

| Moryami a răspuns:

Melodiei îi adresez toate criticile mele, cât despre film, poate mai merge.