| SunnyDayツ a întrebat:

Pentru astia cu BonJovi si TokioHotel si absolut orice tip de rock si muzica house(astia care merg la club nu sunt exclusi nici ei pentru ca Dumnezeu nu v-a dat viata sa va distrati in cluburi, curvele si curvarii vor ajunge in iad, vai si amar), normal ca am zis adevarul despre BonJovi&TokioHotel si toate trupele de rock (si va zic de ce). Fie rock lent sau orice alt tip de rock sau muzica dinasta de club tot muzica satanista este, acum mi-am dat seama ca toti care asculta rock sunt atei si voi mi-ati spus ca sunteti atei (deci ei nu cred in Dumnezeu, ei se trag din maimute sau cine stie ce cred saracii oameni, chiar va compatimesc!) cred ca toate trupele de rockisti sunt atei. Pai frate, ori esti cu Dumnezeu ori cu Satana~ nu poti cu amn2, acum nu m-am documentat despre BonJoviul vostru(nu cred ca o fac nu ma intereseaza)dar eu cred ca e ateu deci daca nu crede in Dumnezeu eu deja din start stiu ca e Satanist (omul care nu crede in Dumnezeu nu poate fi altceva decat Satanist, doare adevarul nu?) intelegi? deci de aia muzica lui e Satanista si e si de prost gust (nu stiu ce va place sunetul turbat de chitara sau tobele alea ma enerveaza la max numa cand le aud,)ati vazut voi credinciosi sa asculte muzica Rock/Satanista? Daca sunteti tristi in viata nu trebuie sa stati tristi sa va plangeti de mila cu muzica voastra, sus exista un Dumnezeu care va poate face viata binecuvantata plina de bucurie si impliniri(uitati-va lastarurile astea ca de ex ChoiSiwon membru din Super Junior, sau Alexander Lee Eusebio fost membru Ukiss cel de la avatarul meu si e mai sunt multi credinciosi prin Kpop care il iubesc pe Dumnezeu cu adevarat si au viata binecuvantata plina de succese si toti oameni care il iubesc pe Dumnezeu.)si daca ati vazut voi un om credincios penticostal ca a facut ceva rau repede aveti parere rea despre toata religia, gresesc? pai lasa tu omul ala daca a facut ceva rau nu a facut toata lumea lol parca nu judecati zau...ink ceva religia penticostala nu se numeste religia pocaita, ca poate fi un penticostal care nu e pocait(nu umbla cu Dumnezeu, nu il iubeste pe Dumnezeu)Si ati zis sa va las cu religia, uite ca nu vreau, pai tu dupa ce principiu traiesti? ca esti tras din maimute, sau ai aparut din senin?laughing, nu stiu cum puteti sa ganditi ca nu exista cineva sus, Doamne ce oameni, daca exista si biblia si va spune totul concret.Si am trait sa o aud si pe asta, cica la una ca sa nu imi pese de ea ca nu are nimic daca ajunge in Iad ca ea vrealaughing, saraca nu stie ce e Iadul si ea vrea sa ajunga acolo, pai daca ai sti tu cu adevarat ce e ala Iad acum te-ai pocai, este o carte cu o femeie care a ajuns in Iad dar bine s-a intors pe pamant, doar a,, rapit-o,, Dumnezeu l-a cer sa-i arate cum e Iadul si a scris totul in cartea aia.Si stiu un caz extraordinar care arata cat de maret e Dumnezeu, am o vecina care e bolnava de mica nici doctori nu o pot trata saraca...nu poate dormi noptile si cine stie cat sufera, tata mai trece pe la familia ei sa o incurajeze, oricum nu asta vreau sa spun, vreau sa spun ca era sa moara in spital in timpul comei (ne-a povestit cu lacrimi ochi in biserica ca a vazut Ingerul mortii cu ochii ei, care a venit sa o ia dar ea s-a impotrivit si a spus ca ca il are pe Dumnezeu sa plece si ingerul ala a plecat)asta e adevarat, nu ma intereseaza daca credeti sau nu eu aici spun adevarul, cate si cate minuni face Dumnezeu, nici nu e de mirare.

Dragilor inca mai e timp sa va pocaiti dar incepeti de astazi, ca nu cumva sfarsitul lumii sa va prinda nepregatiti, caci nu se stie cand va veni sfarsitul poate la noapte poate chiar acum, peste cativa ani, nimeni nu stie momentul exact, doar Dumnezeu desigur. O zi buna tuturor. God Bless!

Răspuns Câştigător
| Sἶrenἶa a răspuns:

Wai ce oameni straight face...oh go on

NU trebuie sai asculti, trebuie doar sa crezi in continuare in Dumnezeu.

happy

41 răspunsuri:
| BastetReloaded a răspuns:

Lua-l-ar Dumnezeu de cre(ş)tin.
da, sunt atee.bite my un-indoctrinated ass.

| LolNope a răspuns:

Esti chiar idioata/idiot.

Sincer,penticostalii(si iehovistii si baptistii si toate sectele tampite specifice romaniei) sunt cei mai prefacuti,mincinosi si prosti oameni de pe lume!

Mare chestie daca gasesti cateva sute de familii normale pe lume.

Ne zici tu povesti cu vecina ta?

Hai sa-ti zic eu una despre"fratii tai".

O familie prietena cu familia mea,penticostala, a plecat in Germania prin 1980, si de cativa ani in coace, o alta famillie de penticostali(niste imputiti jegosi si prosti) ii storc de bani, cate 500-600 de euro pe luna.Si lor le zic ca sunt saraci, ca nu mai pot de foame, pe cand ei au 12 copii cu Iphone4 toti. In familia aia,cel mai batran(cu Alhzaimer probabil,la fel de prost ca si cei din Romania) le trimite banii, caci ceilalti toti stiu ce fel de oameni sunt.
Te rog eu lasa-ma cu "credinta ta" de rahat, du-te si ia-ti o viata!

| Ben. a răspuns:

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor, unde sunt emoticoane d'alea de aruncat cu oua si cu rosii? oamenii ar trebui sa traiasca in respect reciproc! cat timp voi nu respectati ateii, de ce va asteptati sa gasiti intelegere si repect din partea lor? chestiile astea de indoctrinare si spalare a creierului vin din "manualul penticostalului "sau a fost ultima slujba la care ai participat? din randurile tale reiese ura! si din umilele mele cunostinte, crestinii propovaduiesc iubirea aproapelui, sau tu iti iubesti semenii cum o faceau cruciatii sau sau popii aia catolici care au siluit atatia copii?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toti care asculta muzica rock sunt satanisti. Exista melodii rock care chiar te fac sa meditezi.
http://www.youtube.com/watch?v=Va0PAMNWSis
Dar un crestin nu are voie sa asculte black, death metal etc. si nici inna, manele etc. Dumnzeu sa te binecuvinteze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eşti aşa proastă încât îmi vine să urlu.Azi dimineaţă parcă mai postaseşi ceva cu artiştii tăi şi nu ţi-am zis nimic, chiar dacă te`ai luat de Bon Jovi.Ai de gând să continui? Chiar crezi că îi pasă cuiva dacă tu îl lingi în cur pe d-zeu sau nu şi că eşti revoltată că satanismul împânzeşte lumea?
De ce îţi pasă ţie dacă mă pocăiesc sau nu? Vezi`ţi de ăia ai tăi pe care ii tot lingi pe undeva de mă seacă deja obsesia ta tâmpită.
Ateu nu sunt şi nu cred că mă trag din maimuţe, cred că există o divinitate ceva, un extraterestru cu cap de gumă care ne-a creat şi gata, nu îl numesc d-zeu, că nu ştiu cum îl cheamă.Iar Bon Jovi poate fi şi Satana reîntruchipată că nu`mi pasă, atâta timp cât face muzică bună, eu sunt total mulţumită.
Aşa că taci şi mai înghite că nu faci decât să scuipi şi infectezi lumea cu scuipatul tău.
Baftă`!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer mi-e prea lene să citesc tot romanu' ala stupid şi nu prea cred că merită citit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu am citit oh go on

| 5a a răspuns:

80% Sunt de acord cu tine dar ca rock-ul e satanist tot e prea de tot, eu pot sa ascult folk metal si pot sa merg si la biserica, am stat de vorba si cu preoti si mi-au zis ca nu tot rock-ule badd happy ciao

| iza4ever a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu si totusi ascult rock. Ascult ce muzica imi place nu ce imi zice altcineva sa ascult. Daca asculti rock nu inseamna ca nu crezi in Dumnezeu. Fiecare asculta muzica care il calmeaza si il face sa se simta bina. Si ce femeie luata de Dumnezeu si adusa inapoi pe Pamant cu nu stiu ce carte zici ma tu acolo. Sincer nici tu nu crezi faza asta. Faza cu vecina ta e posibila pentru ca i s-a intamplat mamei, dar faza cu cartea si cu femeiea luata de Dumnezeu pe aia nu ti-o crede nimeni. MUZICA NU A FOST FACUTA CA SA NE TRANSFORME IN SATANISTI SAU CE ZICI TU ACOLO. Sa nu imi zici tu mie acum ca nu ai scult in viata ta muzica rock ca de auzit sigur ai auzit-o nu cred ca ai inceput sa iti astupi urechile. Recunoaste acum.ca daca ai o zi proasta si asculti muzica care te relaxeaza ( orice fel de muzica ) te simti mai bine. Si faca cu clubul...frate avem voie sa ne distram, nu putem sa stam toata ziua invatant si chestii de astea. Macar cat e vara sa ne distram si noi ca dupa incepe scoala si numai avem timp de nimic.straight face Deci incearca sa iti dai seama ca poti sa crezi si in Dumnezeu si poti sa si asculti muzica care vrei sa o asculti FARA SA TE FACA CINEVA SATANIST FARA MACAR SA TE CUNOASCA SI SA STIE CUM ESTI CU ADEVARAT. Muzica nu spune totul despre o persoana. Hai ca ti-am dat destul de citit.

| KapshunikDulshe a răspuns:

Frate,am 2 profesori de religie care asculta rock!laughing

| davidyonut11 a răspuns:

Cine te-a spalata asa pe creier? unde scrie ca oamenii nu reusesc in viata fara iubitul vostru dumnezeu? ba luati-l pe Bill Gates ca exemplu, era ateu, a reusit in viata fara idolul vostru? a reusit.Asa ca nu mai bagati pe gat la altii ca daca nu il ai pe dumnezeu esti nimeni.Si cum afirmi tu ca Bon Jovi sunt atei, daca nici nu te-ai documentat.Bai asta urasc la religia si oamenii ca voi, SUNTETI SPALATI PE CREIER CU TOATA RELIGIA VOASTRA DE CACAT!