| anonim_4396 a întrebat:

Nici o data nu am fost de acord ca vre un fel de muzica e satanista! Dar cred ca m-am inselat,aici ma refer la rock,si mai exact trupa slipknot! Imi place ce aud dar acea muzica parca e menita sa te sperie,in videoclipuri am vazut pentagrame de foc,si o cruce intoarsa,simbol satanist + ca nu pot urmari un videoclip de la slipknot pentru ca e complet scârbos,unul isi mănânca degetele,o cioara ii ciupesc ochii,au tot felul de măşti, cu tepi,care nu is prea frumoase si nu o sa te gândesti din prima la floricele când ii vezi,spre exemplu linkin parca mi se par foarte tari,acea muzica chiar linisteste persoane si transmit un mesaj! Videoclipul este unul decent si recunosc ca am plâns dupa moartea lui chester pentru ca a avut o viata aiurea, si cu toate astea a ajuns asa sus! Deci muzica rock heavy, gen slipknot e satanista? am vazut si trupe rock care cantau la un concert doar 2 cuvine " Diavol "si inca unu dar n il mai stiuDati va cu parerea! Dau si funda

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu există muzică satanistă ca stil din câte știu eu. Mie îmi place foarte mult Slipknot.

https://www.youtube.com/watch?v=mhJh5_6MuCk

https://www.youtube.com/watch?v=9gsAz6S_zSw

| T0T a răspuns (pentru Teffan):

Stilul se numește black metal, nu "satanic metal" și am ascultat și eu din astea.