| ArcAnna a întrebat:

Pentru rockeri:
Ce parere aveti despre black metalul din Romania?

Răspuns Câştigător
| carpediem a răspuns:

Nu se canta black la noi, sau cel putin eu nu am auzit nimic. Oricum nu am ascultat mai deloc muzica romaneasca.In general se copiaza, nu sunt originali, sa nu mai vorbim de voce sau talent. Cel putin din ce am auzit eu.

5 răspunsuri:
| TheDarkEmpire a răspuns:

Negura Bunget am ascultat, oricum, pe langa faptul ca nu ascult formatii romanesti, black metal prefer de la originismug, in mare parte cel norvegian

| WhiteWolf7 a răspuns:

Exista asa ceva in Romania(pe bune, nu stiam)? Da si mie te rog o trupa romaneasca care canta black, si dupa aia iti zic parerea.

| ArcAnna explică:

Akral Necrosis
Dordeduh

| Edd_4925 a răspuns:

Nu toti rockerii asculta black metal in primul rand; pe mine personal nu ma fascineasa, dar as putea spune ca in Romania nu prea este promovat...de unele trupe probabil nu se stie decat in cazul iubitorilor de gen, nu ca in cazul unor artisti gen iris de care a auzit cam toata lumea. "important" e ca ii avem pe puya, inna s.a, "artisti" care au depasit granitele tarii cu "muzica" lor.

| GothAndree a răspuns:

Nu cred ca avem trupe de black metal in Romania, in schimb avem vreo 3 cred, de thrash metal, una sigur stiu ca este, da black metal nu cred ca este, neee