| ArcAnna a întrebat:

Pentru rockeri/metalisti
Cum vi se pare black metalul? Ce sentimente va trezeste? Sunt persoane care considera black metalul satanist.Va inspira teama? Din ce motive?

Răspuns Câştigător
| Bastet a răspuns:

De ce mi-ar inspira teamă lucrurile care îmi dau orgasme auditive?

11 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

Mi se pare super tare. Ma face mai agresiva, imi sporeste adrenalina.
Ştiu că sunt persoane care consideră black metalul satanist. Într-un fel au dreptate, dar nu în sensul în care cred ei. Mulţi consideră heavy metalul "pentru posedaţi", atunci de black ce să mai zică?
Acum câţiva ani îmi inspira şi mie teamă black-ul, dar asta pentru că nu îl înţelegeam. Acum ascult black si death de plăcere.
Baftă!

| TheDarkEmpire a răspuns:

Black metal-ul este un gen "mai libertin" sa zic asa.Nu esti controlat de nimeni, faci ce doresti tu.Pe black metal ma relaxez de multe ori, insa imi trezeste si ura fata de unii oameni pe care-i consider buni de nimic.Cei din industria black metal sunt majoritatea atei sau adepti ale altor religii.Ma relaxez pe el, deci teama e inlocuita cu fericire.

| TheDarkEmpire a răspuns:

@Deyutza In death metal se vorbeste foarte dur, daca nu esti pregatit, nu te bagi.

| TheDarkEmpire a răspuns:

Biserica aka. religia = modalitate de manipulare a maselor.
Daca crezi in Dumnezeu, crezi, dar nu trebuie sa crezi prin ei.
Aia din Vatican cum sunt toti homosexuali si pedofili?! Nimeni nu mai merge in Rai... portile sunt inchise.
Nu mai ai acces fara taxa la vama laughing
Black Metal = iad, deoarece biserica nu te mai poate controla.

Răspuns utilizator avertizat
| ArcAnna explică:

SHellby huh adica?

| ArcAnna explică:

Deyutza am intrebat ce simti tu nu ce se spune pe internet. spalare de creier provenita de la imbecilii de la biserica ortodoxa

| ArcAnna explică:

Imi place blackul.ascult mai mult folk metal si black...imi aduc aminte ce simteam prima oara.ma speria.imi dadea sentimente intense

| Deyutza a răspuns:

"În majoritatea cazurilor, vorbesc despre diferite tipuri de violenţǎ, dar se pot extinde si la anumite teme sataniste (tipul creştin), criticǎ adusa religiei, ocultismul, misticismul, şi/ori comentarii sociale, politice. Deşi tema violenţei poate fi întalnitǎ si in alte genuri, în death metal se elaboreazǎ aceste scene la potenţial maxim, printre care: mutilarea, disecţia, tortura, violul şi necrofilia." sursă wikipedia
nu comentez, dar asta e un fel de "definiţie" care exprimă ce ne transmite muzica respectivă.

| sHellby a răspuns:

Black Metal, ahh

| kiv1990 a răspuns:

Black metal - super, ai ador. in special cind mergi ascultindu-i cu vacum casti iti creaza aproape aceiasi placere pe care ti-o dau drogurile(orgazm auditiv).
ce-i care ai considera satanisti probabil
nu stiu ce inseamna rock adevarat. lordi, disturbed, blackmetal fac rock adevarat insa trupe as tokio hotel nu prea.