| anonim_4396 a întrebat:

Pentru rockeri/metalisti
mai e cineva care asculta mayhem sau marduk? daca da ce album anume si melodia preferata

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Mayhem imi place foarte mult, albumul preferat e "De Mysteriis Dom Sathanas" si perioada cu Dead ca vocalist. Nu pot alege o melodie preferata, dar sa zicem Buried by time and dust.
Ascult si Marduk, dar mai putin. Melodii: Sulphur Souls, Panzer Division Marduk, Scorched Earth, Autumnal Reaper etc.

4 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Da, ambele.
Marduk
http://www.youtube.com/watch?v=EUWOqr_AJvI
Those Of The Unlight
Mayhem
http://www.youtube.com/watch?v=ReqhO232HU8
Wolf's Lair Abyss

Răspuns utilizator avertizat
| ARTHUR8033 a răspuns:

Eu mai ascult Marduk mi-au placut si inca imi plac, albumul care-mi place de la ei e Panzer Division Marduk si melodii sunt mai multe "Dracul va domni din nou in Transilvania", "Glorification of the Black God" de pe un album mai vechi decat cel mentionat mai sus si de pe album melodia care are titlul albumului si "Baptism by Fire"

| GothMusic a răspuns:

Hahaha. mi-am amintit de melodia Sex with Satan-Marduk. ce nebuna eram pe vremea aialaughing am ascultat ceva vreme, acum nu