| Denly a întrebat:

Pentru tine ce inseamna MUZICA?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine muzica trebuie sa fie eu (suna putin anti-romaneste dar asa e)
Muzica e ca si un frate care are aceleasi pareri, simtiri ca si mine. Nu plec nicaieri fara ea. Cand sunt trist ascult versuri triste, cand sunt furios ascult muzica agresiva. Motivul: E ca si cum m-as descarca si m-as "spovedi" cuiva care ma intelege, stie intotdeauna cum ma simt si imi alina suferinta. Muzica reprezinta persoana mea.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Una dintre plăcerile extreme, o necesitate, un stil de viaţă...

| Deaad a răspuns:

Ceva bun.Care ma face sa ma deconectez din realitate si sa vad lumea prin ochii trupei respective.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fel de ''drog'' necesar in viata de zi cu zi...

| Metalheadforever666 a răspuns:

Viata,pasiune,drog,stil de viata, ceva care te face sa te simti bine oricand.

| rch1999 a răspuns:

Pentru mine muzica este ca o extensie a simpturilor.
Adica ma simt mult mai bine dupa ce ascult muzica si ma pot exprima mai bine ascultand muzica.
Si fiecare om are aceasta calitate de a simptii muzica nu de a o asculta doar.
Muzica ne defineste ca oameni.