| FadetoBlack a întrebat:

Poți să te apuci de un instrument muzical fără să ai ureche muzicală sau puțin talent?

Răspuns Câştigător
| RockNbeer a răspuns:

Nimeni nu are ureche muzicala "inascuta",urechea muzicala o dezvolti,prin "antrenament",la fel ca orice alta abilitate,de ex,mersul pe bicicleta,nimeni nu s-a nascut biciclist profesionist,a trebuit sa urmeze pasii pe care toti i-am urmat pentru a invata sa mergem fara sa cadem.
Iar talentul,nu exista,ii o tampenie,insa exista ceva,oarecum asemanator,se numeste pasiune pentru muzica,unii o avem, altii nu, iti poti da singura seama daca ai asa ceva...
Deci, in final, raspunsul este da.

| FadetoBlack explică (pentru RockNbeer):

Mulțam de răspuns.

8 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Ăia de la Vama au putut.

| FadetoBlack explică (pentru Wøodenpints):

Au avut acea pasiune pentru muzică cum a spus RockNBeer.

| Wøodenpints a răspuns (pentru FadetoBlack):

Io i-aș zice pasiune pentru scorburile fetelor de clasa a 10-a, da fie cum zici tu.

| FadetoBlack explică (pentru Wøodenpints):

Să știi că funcționează la fetele de a 10-a.

| EMKing a răspuns:

Buna, poti dar trebuie sa te antrenezi foarte mult si ai incredere ca am avut si eu aceeasi situatie nu aveam ureche muzical si nici talent la m uzica dar am inceput sa ma duc intr-un loc in care erau niste oameni care te invatau sa folosesti un instrument, la inceput am ales tobele, dupa ce am invatat foarte bine am ales pianul dupa ce am invatat am ales chitara electrica dupa ce am invatat foarte bine am ales bassul, deci sa revenim la subiect nu conteaza daca ai talent sau sau ureche muzicala sau nu daca vr sa inveti sa folostesti foarte bine un instrument trebuie sa pui pasiune

| FadetoBlack explică (pentru EMKing):

Eu sunt de părere că contează, adică eu sunt total pe lângă cu muzica, exceptând faptul că știu ce îmi place, ce muzică ascult, știu dacă e bună sau nu, în rest sunt varză. Și știu că nu aș putea învăța să cânt la un instrument fără talent și fără ureche muzicală. Tu probabil ai avut talent.

| trisha88 a răspuns:

Eu zic ca poti sa te apuci dar fara urechi muzicale e greu.Asa ca e riscant sa investesti intr-un instrument muzical, eventual sa incerci pe al altcuiva intai sa vezi cum merge.