| dddddadada a întrebat:

Ce parere aveti despre artistii romani care canta in engleza?

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,sincer,din moment ce sunt romani,mi se pare logic ca majoritatea melodiilor lor sa fie in romana,insa, ai auzit si tu ce afirma majoritatea, ca sa te faci cunoscut si in alte tari, nu numai aici, trebuie sa ai majoritatea cantecelor in engleza.Nu pot spune ca sunt de acord cu ceea ce spun ei, daca ai voce, te faci cunoscut si placut in orice tara, indiferent de limba in care canti.Si sunt foarte multi"artisti" care habar n-au ce e aia muzica, care canta doar pentru bani si nu din placere, intotdeauna cand faci ceva ce iti place, se vede, si meritele vor fi pe masura muncii depusehappy.

2 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Daca ii pui sa zica o fraza in engleza se incurca de la subiect. Cat despre accent e dezastru, dupa ce ca majoritatea abia canta in romana isi mai chinuie talenta si in engleza. Am impresia ca au o amnezie asupra limbii romane.

| JustMusic a răspuns:

Nu prea sunt de acord cu muzica in engleza non-stop.Esti roman ar imi trebui sa canti din cand in cand si in limba natala.Dar pe de alta parte acei oameni isi castica existenta din muzica, nu stiu in ce numar alti mai fac si alta munca, si daca au canta doar in romana nu ar avea traiul pe care il au, in orice domeniu ai lucra trebuie sa stii sa profiti in zilele noatre.