| havirneanu a întrebat:

Recent mi-am creat un post de radio cu SAM Broadcaster si nu stiu de ce dar nu se poate asculta din Romania... http://78.129.163.129:34727/listen.pls
Am incercat sa accesez serverul de pe un alt pc de aici din Spania si a mers... As dori sa imi zica cineva daca se poate face a fi ascultat de oriunde in lume? si cum se face asta? mentionez ca serverul este creat prin Shoutcast...

Răspuns Câştigător
| RoTrKO2013 a răspuns:

Salut,
Din cate vad server-ul este in U.K, posibil ca Firewall-ul blocheaza traficul din Romania, pentru mai multe informatii ia legatura cu Compania de unde ai cumparat server-ul, ei iti vor da raspunsul mai precis de ce nu merge.
Daca ei spun ca Firewall-ul lor nu blocheaza accesul din Romania, atunci uitate la configuratia din server.