| Gi0laN a întrebat:

Am incercat sa-mi fac post de radio cu sam broadcaster&shoutcast si as vrea ca sa dau la altii adresa sa-l asculte. De exemplu:http://ip-u meu:8000 nu-mi merge, de ce oare? sau spuneti-mi cum se poate face numele radioului.pls sau m3u... oricum numai sa-mi mearga

5 răspunsuri:
| adrian1988 a răspuns:

Pai cea mai simpla metoda ca sa-ti faci un post de radio este pe un server gratis cum ar fi www.listen2myradio.com iti faci cont acolo si ei iti aloca un ip si port si chiar o mini pagina web unde se poate asculta si ai si o sectiune de commenturi.playlistul pentru winamp se poate face in felul urmator: http://ip:port/listen.pls sau m3u

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai deschis portul 8000 ca sa iti mearga?

| funkky a răspuns:

Dami id tau pe privat si o sa ai unradio in cel mai scurt timp...:0 ne auzim pe messhappy

| Gi0laN explică:

Da l-am deschis

| Gi0laN explică:

@adrian 1988: faza e ca mi-am facut cont dar nu prea am habar ce sa fac...cum sa dau sa`mi faca postu d radio etchappy