| Bogdanux a răspuns:

O piatra de hotar in istoria rockului.Nici varianta la harpa nu suna rau, ci te relaxeaza foarte bine.

8 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Melodia asta deja e legendara, dar la fel ca Crisis prefer ceva un pic mai tare, cum ar fi ultima melodie ascultata: Nightwish-10th Man Down.Asta deja e cunoscuta de oricine, dar tot geniala e.

| LastChance a răspuns (pentru Dumnezău):

Eu chiar n-o ştiu. sunt mai bătută în cap?

| PotcaPădurii explică (pentru Dumnezău):

Era, din pacate. Mai mult de 4 cincimi din scoala mea nu au auzit de aceasta melodie, iar jumatate dintre cei care au auzit-o nici macar nu stiu cum se numeste.

| Dumnezău a răspuns (pentru PotcaPădurii):

Trist; nedrept; idiot.De aceea eu am zis mereu ca in scoala nu trebuie sa facem muzica, ci educatie muzicala, si sa se puna accent mai mult pe rock.Nu zic de death,thrash sau black,dar sa n-auda un copil/adolescent de Beatles, Pink Floyd, Led Zeppelin sau Deep Purple deja e abominabil...

| Dumnezău a răspuns (pentru LastChance):

Eu ziceam de Stairway to Heaven ca o stie toata lumea, ar trebui sa fie in cultura generala a fiecarui om.Nu de melodia de la Nightwish,ca asta e cam anonima si printre ascultatorii de rock, azi mi-am amintit de ea, cotrobaind prin MP4-ul plin de symphonic si power metal.

Aici: http://www.youtube.com/watch?v=VaEY7Z3QsOA Chiar se merita! \m/

| Crisis a răspuns:

Azi vreau ceva mai heavy.
http://www.youtube.com/watch?v=Yh_s9gVfoMw

| PotcaPădurii explică (pentru Crisis):

Ai dreptate, dar m-am trezit pe melodia aia...

| LastChance a răspuns (pentru Crisis):

Una din melodiile mele preferate de la Behemoth \m/