| xDexy1 a întrebat:

Sal TPU imi spuneti cat costa o chitara electrica? cine stie fundozila

19 răspunsuri:
| LittleMønster a răspuns:

Depinde ce fel de chitara vrei. Daca vrei una decenta preturile incep de la 300-400 ron.

| Leutzbv a răspuns:

Http://www.mcmusic.ro/si mai sunt cei de la http://www.guitarshop.ro/. Eu ai recomand pe cei de la M&C musicals. Mi-am cumparat un set de tobe de la ei si sunt foarte multumit! Dar chitarele care au preturi mici, atata fac :)

| GoldCobra a răspuns:

Alea de 300-400 is groaznice. una de 1000 de roni ii buna. si eu mam mirat cand am aflat mai ales ca nu am destui bani. daca nu ai destui bani poti sati sa-ti iei la inceput mai ieftina si cu timpu economisesti. este chitara si la 8000 de ron. chitarile incep de la 400-500 sa zicem si se termina cu 8000-9000.dar sa nu uiti de amplificator

| tocoal a răspuns (pentru GoldCobra):

Plus efectele de rigoare.

| GoldCobra a răspuns (pentru tocoal):

Daca nu te deranjeaza imi zici ce chitara electrica ai si ce amplificator(si cu cat leai luat ).eu o sa incep orele de chitara din vara si inca nu am chitara, ps m-ar ajuta niste sfaturi. big grin

| tocoal a răspuns (pentru GoldCobra):

Am un amp Marshall de 15w MG15w asa si un ibanez grg 121. Pe amp am dat vreo 450 de ron de la mcmusic si chitara tot de acolo e luata doar ca am cumparat-o cam acum 2 ani si ceva. Pe chitara am dat cam in jur de 600 de lei. Spor la munca. Eu am invatat sa cant singur.

| GoldCobra a răspuns (pentru tocoal):

Mrs. daca ai reusit singur inseamna ca esti foarte pricepu. bravo

| tocoal a răspuns (pentru GoldCobra):

E destul de greu sa fii autodidact. Greu, dar nu imposibil plus ca acum exista si pe youtube foarte multe cursuri si chestii simple de invatat. Daca te intereseaza iti arat niste tipi care stiu cum se mananca chitara. Bafta!

| GoldCobra a răspuns (pentru tocoal):

Merg la ore pentru ca eu habar n-am nimic despre game note si tot ce intrebe si trebuie sa le invat corect. singur as putea sa gresesc

| tocoal a răspuns (pentru GoldCobra):

Pai astia pe net explica tot felul de chestii. Da vrei sa te duci la cursuri pentru electrica?

| GoldCobra a răspuns (pentru tocoal):

Da

| tocoal a răspuns (pentru GoldCobra):

Super tare.

| GoldCobra a răspuns (pentru tocoal):

De la vara merg big grin. numai ca un coleg tobosar mi-a spus ca, chiar daca vreau la electrica prima data trebuie sa invat la clasica

| tocoal a răspuns (pentru GoldCobra):

Nu neaparat. Eu am inceput direct pe electrica la sfatul unui amic si mi-a fost de mare ajutor. M-am acomodat foarte repede pe ea.

| GoldCobra a răspuns (pentru tocoal):

Probabil o sa fac la fel

| tocoal a răspuns (pentru GoldCobra):

Eu am un prieten care tot asa s-a luat dupa prietenii lui sa-si ia electro-acustica si tot l-am batut la cap sa-si ia electrica si acum regreta ca nu m-o ascultat si mna. faci cum vrei.

| GoldCobra a răspuns (pentru tocoal):

Imi iau doar dupa cateva ore sa vad cum merge treaba.

| tocoal a răspuns (pentru GoldCobra):

Cum stii tu mai bine.

| GheorgBal a răspuns:

600 ron, 1.500 ron