| ionutbeach a întrebat:

Sall am achizitionat de curand un akai http://www.mediagalaxy.ro/receiver-akai-as110ra-320-90w- usb as vrea sa stiu daca ar duce 4 boxe Putere max: 180W * impedanta: 4 Ohm * sensibilitate: 91dB * frecventa: 20Hz - 4kHz * magnet : 30 Oz

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. El suporta doar 90 W. Daca pui boxele or sa mearga tot incet si mai mult de atata au impedanta mai mare 4 ohmi de cat sistemul (2 ohmi). Deci se va auzi mai slab de cat in boxele normale. Atentie! Daca impedanta boxelor este mai mica de 2 ohmi se arde sistemul.