| mennenspeed a întrebat:

SAll TPU! As vrea sa-mi descrieti "muzica", de ce va place, ce simtiti cand o ascultati, ce genuri ascultati, cum va relaxeaza/influenteaza muzica viata voastra etc...un mic referatbig grinhappy FUNDA! Cine scrie mult laughing primeste FUNDAlaughing daca iau 10, luni.

2 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Muzica pentru mine este ca natura: ma inconjoara mereu, ma relaxeaza atunci cand sunt stresata mai ales daca ascult melodia potrivita, ma impulsioneaza/influenteaza, sa continui ce mi-am propus daca este o melodie mai antrenanta, sau sa fiu "rea", daca melodia este specifica. Ascult orice, exceptie facand manelele, populara, cele clasice sau cele rock-agresive; imi place sa fac totul inconjurata de muzica : sa merg, sa scriu, sa ma joc, sa citesc, sa fac curatenie, muzica parca imi da putere mai mare sa fac toate astea. Muzica e un ceva important pentru fiecare dintre noi, dar depinde si cata importanta dai tu muzicii. Nu cred ca ar trebui sa-ti scrie cineva pe TPU 20 de randuri despre muzica, muzica este ce vrei tu sa fie (un stres, o placere, o rutina zilnica-nu poti sta fara ea, un lucru nesemnificativ, ceva important). Eu ma regasesc in melodia lui Grasu XXL - Azi nu, la versul "pun castile si plec", cam asta fac zilnic cand ies pe usa casei.
Si ca sa revin la prima intrebare, muzica imi place pentru ca am fost crescuta inconjurata de muzica, muzica mereu m-a relaxat, detensionat, destresat, ia-o cum vrei, si mereu cand ceva nu mergea bine, m-am regasit in versurile melodiilor. Muzica cu versurile si ritmurile ei este ca o carte citita, daca stii sa intelegi ce iti transmite, ajunge acolo unde trebuie (fie, cartea ajunge cu informatiile in cap, muzica ajunge cu versurile in suflet). Chiar daca nu-i un raspuns demn de funda, sper ca macar sa te inspiri cu cateva idei de aici. Pa pa!