| usernamebpla a întrebat:

...care colinde va plac mai mult? dati cateva exemple dc vreti, colinda si scrieti si nuemele celui care o canta tongue big grin ...mersi anticipathappy

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Îmi plac colindele interpretate de Fuego:Bradul l-am impodobit, Ce seara minunata, Buna seara gazda buna, Colinda pentru parinti si colinda E noaptea de craciun.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Imi plac toate colindele cantate de Corul Madrigal. Sunt colinde adevarate, nu adaptari etno, tehno, house sau rap facute de cine stie ce afoni.

| Broadband a răspuns:

Nemuritorii au scos un album nou deschide usa crestine. super frumos

| RALce a răspuns:

Stiu doar doua care imi plac mult dar nu sunt colinde de care vrei tu, sunt mel de craciun...Stefan banica-Sigur este mos craciun( http://www.youtube.com/watch?v=wQIrOk1WEBo )si Andra-Vis de iarna

| ileanaadrianastan a răspuns:

Are Pavel Corut intr-un roman de-al lui niste colinde extraordinare. Si deloc crestine. Romanul se intituleaza "Sarutul de foc" si e o poveste de dragoste foarte frumoasa.