| AmyClau a întrebat:

Imi dati cateva exemple de colinde, va rog? Imi trebuie sa le gasesc textul pentru la muzica la soala!
kiss big grin love struck

Răspuns Câştigător
| KoRoGirl a răspuns:

Pai mie cel mai mult imi plac cele cantate de Stefan Hrusca si Fuego dar mai sunt si altele.Colinde pe care sa le gasesti ar fi:de Stefan Hrusca:Sculati gazde nu dormiti,afara ninge linistit,ce-ati vazut pastori(cea mai frumoasa dupa parerea mea),cerul si pamantul,colo sus in vremea ceea,linu-i lin,aseara pe inserate,coborat-o coborat,Nasterea Ta,Zaurel de zaurel,o ce veste minunata,Trei pastori,etc...
De Fuego,impodobeste mama bradul,sarbatorile au venit,aseara pe-nserate,fuego in seara de craciun, e vremea colindelor, erc...

| AmyClau explică (pentru KoRoGirl):

Multumesc mult! kiss

1 răspuns: