| Orkroc a întrebat:

Trupa Bullet For My Valentine vi se pare satanista? UIte aici o melodie http://www.youtube.com/watch?v=ZgIx5Dc4oys

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Nu, chiar mi se pare superbă, am mai auzit-o dar nu-i știam numele. De exemplu http://www.youtube.com/watch?v=RFzyYYZsxGc. Asta a avut mare succes acum 10 ani și dacă vei căuta pe google vei găsi că e melodie satanistă. Oamenii fac mereu din țânțar armăsar, ce să și faci?

16 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Dacă până şi ăia vi se mai par satanişti (satanist fiind untermen folosit pentru muzica mai dură) atunci ce mai ziceţi de Burzum, Immortal, Marduk sau Gorgoroth?

| TheLordofSalem a răspuns:

Unde ai mai auzit asta? sau de unde ti-a venit ideea? Chiar daca ar fi, nu te obliga nimeni sa asculti daca nu iti place sau daca ti se par satanisti. Eu unul, nu gasesc nimic satanist la formatia asta. In fine, daca e ceva rock/metal se considera automat satanist. Ascult cu placere si chiar nu ma intereseaza ce spun altii.

| Orkroc explică (pentru TheLordofSalem):

Nu la asta ma referam, dar ok intelegi ce vrei. Imi place rock-ul dar cea ce nu imi place este ca multi satanisti isi gasec alinarea in rock si se gandesc sa faca formatii ca sa incurajeze si alti oameni sa devina ca ei.Eu nu vreau sa ajung asa.Si de aia intreb inainte sa ascult o formatie rock.

| TheLordofSalem a răspuns (pentru Orkroc):

Probabil ca esti la inceput. Cel putin asa mi se pare. Daca iti place muzica rock nu mai stai sa te uiti daca sunt satanisti sau nu. Pur si simplu asculti ceea ce te face sa te simti bine. BFMV nu sunt satanisti sau cel putin nu stiu nimic despre asta. Poti sa asculti linistit daca iti plac.

| KristalPop a răspuns:

Nu, nu sunt satanişti din niciun punct de vedere, dar unele melodii sunt chiar greţoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt satanişti, cântă metalcore. Şi există Wikipedia. Găseşti acolo tot ce cântă o trupă sau ce promovează.
Şi dacă ar fi, nu i-ai mai asculta, chiar dacă ţi-ar plăcea?

| AndutzzaAnduu a răspuns:

Nu.

| Bittersweett a răspuns:

Doamne cum sa fie satanista,. rar gasesti o melodie in repertoriul lor in care sa il divinizeze pe satana sau sa il subaprecieze pe dumnezeu. Sunt pur si simplu cei mai talentati si mai originali, inspirati cantareti pe care am avut ocazia sa-i descopar! mai ales Matt:X:X. o sa`mi cante la nuna:Xbig grin

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru Bittersweett):

Se pune că-s mai obsedată ca tine, dacă vreau să-mi cânte Finntroll la înmormântare?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Obligatoriu asta, zgrip. :>
http://youtu.be/Rkwera29ZAU

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu mă gândeam la altceva, zgrip. smug

| Bittersweett a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Nu sunt obsedatalaughing)! si e buna ideea cu inmormantarea:X

| Orkroc explică:

Ma scuzati nu am vrut sa supar pe nimeni si am pus aceasta intrebare pentru ca imi place trupa chiar foarte mult si mi-as dori sa ascult melodiile lor, dar mi -afost frica sa nu fie satanista.Nu am pus ca sa fac referinte asupra Rock-ului pentru ca este singura muzica care imi mai place.Da deci vreau sa se inteleag nu fac nici o referinta!

| CantThinkOfAName a răspuns:

Asta chiar este o calomnie. In orice caz, majoritatea trupelor care canta rock sunt catalogate " sataniste ". Si din punctul meu de vedere, aceasta trupa nu prea arata semne, cum ca ar fi una satanista.

| MadalinaNa1 a răspuns:

=]] nein