| phantom2k a întrebat:

Salut, am 21 ani si tot mi-am dorit de ceva timp sa invat sa cant la chitara acustica dar neavind nici un fel de experienta nu stiu ce chitara ar trebui sa cumpar pentru inceput, ma puteti ajuta cei care se pricep in acest domeniu, multumesc?!

1 răspuns:
| One25 a răspuns:

Cred ca ideal ar fi sa te duci la o scoala de muzica si sa iei cateva lectii, acolo iti vor recomanda si ce sa cumperi. Parerea mea este ca trebuie sa cumperi ceva ieftin, in caz ca nu inveti sa canti nu ai aruncat bani degeaba dar este posibil ca cea mai ieftina sa fie slaba. Nu ma pricep la chitare, totusi am remarcat ca unele chitare fabricate in Romania se vand bine in alte tari, ca si chitari economice (in jur de 50euro).
Dupa cateva lectii poate chiar cu o chitara de la curs fara sa cumperi una, poti decide daca iti place sau nu si probabil vei sti deja ce vrei.