| Geox123 a întrebat:

Salut..am o combina muzicala si acum ceva timp nu mai margea am desfacut-o avea o siguranta cu o lita de cupru pe ea am schimbat lita si mergea apoi s-a stricat iar o bag in priza si sta doar beculetu rosu aprins si nu mai raspunde la nici o comanda ce pot sa ii fac sa mearga iar? fundastraight face

Răspuns Câştigător
| gicaputinica a răspuns:

Probabilitatea cea mai mare este sa fie arsa alimentarea. de regula intra in scurt circuit tranzistorul final al alimentarii.
Du-o la un depanator! Nu costa foarte mult si se rezolva repede.
Alta data, nu mai lipi lite pe sigurante!
Acestea sunt calibrate special pentru a proteja un anumit circuit!