| CosminIonut77 a întrebat:

Salut, am o situatie cu care ma confrunt de ceva timp si as avea nevoie de o parere. Hobby ul meu este muzica. Imi place foarte mult sa cant, ma visam ca o sa ajung sa cant alaturi de mari artisti etc. Genul de muzica ales era trap. Am inceput foarte de jos dar in cativa ani, singur, am evoluat foarte mult totusi, doar personal si din punct de vedere al cunostintelor. Mi-am cumparat aparatura decenta si am lucrat singur la tot ce inseamna beat, recording, mix/master etc. Am dat tot ce am putut sa am o calitate cat mai buna si fiecare melodie sa fie mai buna decat cea precedenta. In ciuda tuturor eforturilor, pe Youtube succesul nu pare deloc sa se apropie pentru ca, cu fiecare melodie scad in views si nu ar fi asta problema deoarece nu astept acum sa fiu faimos sau sa scot bani din chestia asta dar e chestia de motivatie. Am incercat de nenumarate ori sa ma mentin motivat dar daca vad ca munca nu imi este apreciata nu mai pot lucra asa. Acum am terminat clasa a 12-a si vreau sa ma angajez in cadrul MAI si asta a venit ca o piedica si mai mare pentru ca nu pot deveni cunoscut in industrie si asa mai departe pentru ca vor exista anumite consecinte. Iar acum stau si ma gandesc care ar fi cea mai buna alegere. Sa vand totul si sa imi caut altceva sau sa gasesc o oportunitate sa continui ceea ce fac? Daca aveti o idee, oricare ar fi prin care ma puteti ajuta, le voi primi cu mare drag. Multumesc!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Genul de muzica ales era trap.
Aceea nu este muzică.
Dacă vrei să faci muzică, fă conservatorul.