| Smecher_Nuti_1999 a întrebat:

am si eu o nelamurire... de curand m-am apucat de cantat la orga si mi-am achizitionat un XIN YUN 332. Ea nu are ritmuri de populara.manele,etc dar am vazut ceva pe net ca o pot conecta la calculator cu ajutorul unui cablu midi. Mi-am luat cablu dar nu stiu cum o pot conecta ce program sa folosesc, daca se poate sau nu sa fac acest lucru.( vreau doar pentru ritmuri) daca ma poate ajuta cine multumesc

2 răspunsuri:
| Bretan_Stefi_1997 a răspuns:

Salut. Primul si primul lucru pe care trebuie sa il faci trebuie sa iti cauti styleuri pe internet care sa ti le accepte clapa, dupa care conectezi cablul la clapa si calculator si dai formatare exact cum ai formata un usb si iti pui styleurile acolo

| Smecher_Nuti_1999 explică (pentru Bretan_Stefi_1997):

Multumesc pentru ajutor! o sa incerc, poate merge