| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o problema am cumparat un sistem 5.1, iar eu la pc am iesire 2.1 adica cele 3 mufe rosu verde albastru si cand ascult muzica mi se aud 2 boxe si subwooferul.
Intrebarea mea ar fi: Pot face ceva (sa cumpar ceva fire speciale) pentru a putea adapta sistemul? sa-mi mearga toate cele 5 boxe?

1 răspuns:
| heddy10 a răspuns:

Depinde de sistem. Ai vreun buton pe telecomanda care porneste si ceilalti 3 sateliti? Eu am un sistem Serioux 5.1 si nu am placa audio 5.1 la pc nici la telefon dar am un buton "Pro" pe telecomanda care comuta de la modul 2.1 la 5.1.