| Kappone a întrebat:

Salut.Am un sistem Logitech 5.1, mai exact un x506.Am conectat toate firele dar imi merg doar 2 boxe si subwooferul.Am intrebat cativa prieteni si mi-au spus ca am nevoie de o mufa ca sa pot conecta si restul boxelor. Exista alta metoda in afara de ce-a cu mufa?

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Bleg mai esti! Cum vrei sa mearga 5.1 cand tu asculti 2.1 adica stereo!
Pune un film de care sa fi sigur ca are audio 5.1, sa vezi ca o sa mearga toate!
5.1 merge numai la filme!
Daca vrei sa mearga toate conecteaza/imparte toate boxele la mufele cu stereo, daca ma intelegi... Bafta!

| lpavel a răspuns (pentru Kappone):

La astea cu mufe NU poti sa faci sa mearga toate boxele pe stereo! Deci numai la filme 5.1 vor merge toate boxele, la muzica numai 2.1 o sa mearga si nu ai cum sa schimbi asta! (Eu aveam Home Cinema si nu existau mufe doar niste cleme, puteam sa fac orice configuratie...) Bafta!

| Kappone explică (pentru lpavel):

Unui vecin cu ajutorul mufei http://forums.logitech.com/......e/original ii merg 5.1

| lpavel a răspuns (pentru Kappone):

Ca in imaginea de aici n-are cum sa-i mearga decat la filme 5.1!