Întrebare recomandată | Eduard_Ghergheluca_1997 a întrebat:

Am un sistem de boxe Logitech 5.1 si imi merg doar 2 boxe si buffer-ul. Ce pot face?

8 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Am şi eu un sistem Logitech 5.1 şi am avut aceiaşi problemă. Am folosit o reducţie. http://www.bellaviashop.com/......6874_2.jpg

Jack'ul îţi intră în calculator pe mufa verde iar celelalte 2 capete îţi întră într-o "căsuţă" care face legătură cu cele 3 capete de la sistemul audio.

| GeorgeMihai a răspuns (pentru AdiSR):

Si cam cat costa o reductie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Ai incercat sa ii dai un test din control panel de la sounds? Astept sa-mi spui cum a decurs testul?

| Eduard_Ghergheluca_1997 explică (pentru anonim_4396):

La test merg boxele, dar cand pun muzica:youtube, winamp, win media player etc tot doar 2 merg.

| SuicideSilence a răspuns:

Pentru windows 7: control panel -> sound -> playback -> click pe speakers -> configure -> din acea lista selectezi 5.1 -> test -> next -> next -> finish -> apply -> ok.
pentru winamp -> click dreapta -> options -> preferences -> plug-ins-> output-> selectezi "nullsoft direct sound output" -> configure. selectezi primary sound driver si bifezi allow hardware acceleration -> apply -> ok

pentru bsplayer: se porneste egalizatorul si toate acele frecvente se dau putin mai sus de jumate

| Eduard_Ghergheluca_1997 explică (pentru SuicideSilence):

Nu mi-a functional la winamp.
iar in windows am facut setarile si tot la fel.

| Daniel34 a răspuns:

Probabil că celălalte boxe au acel fir rupt pe interior.Sunt cumpărate din magazin direct sau sunt la "mâna a doua"?

| AlexAlxx a răspuns:

Salut,si eu am avut o problema asemanatoare, incerca cu RealTek, este un program, si poti selecta de acolo big grin. funda?