| DonPadre a întrebat:

Salut.As dori sa cumpar o chitara si am de ales intre electro-acustica si acustica.La chitara electro-acustica se poate canta si fara amplificator? Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

E foarte simplu. Daca tu crezi ca o sa ai vreodata nevoie sa te auzi mai tare, iti iei electro-acustica (e adevarat ca intre o acustica de 500 lei si o electro-acustica la acelasi pret, e ceva peste acustica), iar daca nu crezi ca vei avea vreodata nevoie, ia-ti acustica. Oricum, se poate amplifica si acustica, deci ramane la alegerea ta.

| DonPadre explică (pentru Thunderstruck):

Ok,am inteles.Dar la prima intrebare tot nu am primit raspuns.Se poate canta la chitara electro-acustica fara amplificator? Ca daca nu se poate asa mai bine iau electrica direct. Daca stateam la casa nu e nici o problema, dar eu stau la bloc si am veicini babalaci...deci iti dai seama cum e.

1 răspuns: