| geo94n a întrebat:

As dori sa ma apuc de cantat la orga. Cat timp credeti ca mi-ar lua sa invat?

Răspuns Câştigător
| LexieღLorraine a răspuns:

Sincer nu se poate spune un anumit timp. Fiecare om invata mai incet sau mai repede. Acum depinde si cu ce profesor faci si cat de repede "prinzi" tu ideile. Din cate am auzit la orga este mai usor ca la pian oricum.Nu sunt experta in asa ceva dar as zice ca dupa vreo cateva luni sau chiar un an vei stii sa canti unele piese iar cu timpul vei ajunge profesionist/a. Baftawinking!

| geo94n explică (pentru LexieღLorraine):

Multumesc frumos...

2 răspunsuri:
| Armenianeek a răspuns:

Pai daca vrei sa canti profesionist ar cam trebuii in jur de 3 ani dar daca vrei la nivel incepator cateva luni