| Grove1234567890 a întrebat:

Aş vrea să..cum să spun...să-mi fac vocea mai bună pentru cântat. Aveţi idee cum? Chestii naturiste, gen : am auzit că uleiul de măsline întreţine vocea. Sau dacă aţi putea să-mi daţi link-uri cu exerciţii vocale, ceva ca la canto poate. Da. întrebarea asta e complicată.
Mulţumesc anticipat şi dau FUNDĂ!
P.s : n-am ştiut ce categorie să aleg.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma nu merge asa.Ori ai voce or n-ai!

| DavidTTwowTT a răspuns:

thinking Inainte sa canti bea lapte si daca poti fai pauze vocale de 24 - 48 h happy.
Bea mereu lichide la temperatura camerei.
Hidrateaza'te pentru ca ale tale corzi vocale nu pot canta uscate big grinbig grin laughing

Nu canta niciodata fara exerciti de incalzire.

Un cantaret bun trebuie sa fie in buna conditie fizica - nu doar pentru a arata bine pe scena, ci si pentru folosul vocii sale. Cantatul este un proces organic si este mult mai usor sa obtii rezultate bune atunci cand esti sanatos si in forma.
Trebuie sa stii sa respiri ordonat si sa ai un flux continuu si armonios

Nu maia re rost sa iti zic sa nu fumezi sau sa consumi bauturi alcoolice, nu? big grin

Evita sa-ti fortezi vocea, canta doar pe tonalitatea ta tongue

big grinbig grin Sper ca ai inteles ceva
Bafta si pser ca te'am ajutat big grin