| bestialu96 a întrebat:

Salut
As vRea sa imi cumpar o chitara acustica de incepatori
ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Parintele a răspuns:

Depinde de buget si de ce muzica vrei sa inveti. Clasica? Folk? Daca esti din Bucuresti mergi la Magazinul Muzica, pe Calea Victoriei, langa Palatul Telefoanelor, intreaba de domnul Zapada.si sigur iti va recomanda cea mai potrivita chitara pentru tine.

3 răspunsuri:
| anamaria91 a răspuns:

Chitara clasica e buna pentru incepatori. Dar, eu, de la inceput mi-am luat chitara acustica western marime normala si nu cred ca mi-ar fi fost cu mult mai usor daca as fi inceput cu altceva.
Daca vrei sa faci chitara clasica si sa te axezi pe cantece cantate pe note si nu acorduri, cea clasica este mai buna. Eu una cant pe acorduri iar chitara clasica nu imi place cum suna; avand corzi de plastic, nu iese acordul asa "deschis" ca pe o chitara normala cu corzi de metal.

| elaela18 a răspuns:

Daca esti ioncepator ti-ar ttebui clasica...
si eu am la fel si is incepatoare big grin
da e foarte fain :X

| NimeniCuActe a răspuns:

Reghin! Hora!