| Shimozukushiki a întrebat:

Salut/Bună! O să încerc să fiu scurt.
Cum se numește acea melodie (ceva mai veche), în jur de 2012 (dar nu sunt sigur nici de an, nici de gen), mai house așa și începe cam așa: (nu știu spaniolă deci nu știu dacă scriu corect)

„Yo te quieroo... ves-ta-mi
Yo te mundoo. ve-sa-mi
Ai si mii, Si ti pu-roo
(se termină în) il mi coraso"

Cam așa începe și este cântată de o fată (posibil și româncă).
Unde am pus puncte e o ușoară pauză, iar în versul al4-lea nu sunt sigur că așa e.

Dau fundă, vot și ce mai doriți voi, pentru cine mă poate ajuta.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incearcă să scrii (corect) aici câteva versuri

https://findmusicbylyrics.com/

| Shimozukushiki explică (pentru sierra1):

Crezi că dacă știam să scriu corect, mai puneam întrebarea aici?
Singura limbă în care știu să scriu corect, este limba română.
Engleză, Italiană, Spaniolă, Franceză, Germană, etc., nu știu decât așa din ce aud.
Dacă tot am greșit, și știi italiană/spaniolă, de ce nu mă corectezi?

| sierra1 a răspuns (pentru Shimozukushiki):

Ai folosit site-ul, prieten șifonat? Sau ba?

| Shimozukushiki explică (pentru sierra1):

Da, am folosit, crezi că dacă știam să scriu corect în?/? mai întrebam aici?
Zic să nu mai faci pe deșteptul, că nu e cazul!
Dacă tot ești atât de inteligent, de ce nu scrii acolo versurile corecte?
Recunosc, la capitolul? străine, stau prost.
Știu doar? mea natală, și o știu aproape de perfecție (alții se dau că știu 15?, dar de fapt nici pe-alor nu și-o știu).
Sau ai venit doar SĂ FACI pe deșteptul (când de fapt nu ești)?

| sierra1 a răspuns (pentru Shimozukushiki):

Te treziși și tu după juma' de an?

| sierra1 a răspuns (pentru Shimozukushiki):

" Shimozukushiki : Da, am folosit [site-ul]..."

cu plăcere!

(sau faci in continuare pe mitocanul?)

| Ganderoaica a răspuns:

Ceva îmi aduc aminte, dar cum este ritmul melodiei la inceput? Se mai repeta versurile acestea? Poate îmi aduc aminte si ce note canta

| Shimozukushiki explică (pentru Ganderoaica):

Ritmul melodiei la început n-aș știi să zic exact... însă. este ceva destul de asemănător cum face „David Deejay cu Dony în „Nasty Dream", sau „So Bizzare".
Versurile n-am idee dacă se mai repetă (nu cred), ci sunt doar la început, în primele 30-45 secunde (maxim 60).
Versurile acestea sunt ca un fel de referen să zic așa, și da. din câte îmi aduc aminte, melodia începe cu ele... iar după această secvență, este o linie melodică (doar sunet, fără cântat).
Dar dacă ai dubii între două melodii și le-ai găsit, „scuipă-le" aici, că din două-3(sau câte ai găsit, o fi vreuna bună), măcar ceva decât deloc.
Scuze că nu am răspuns mai devreme, și am răspuns abia acum, dar cum am văzut că nu răspunde nimeni, n-am mai intrat aici.

| Ganderoaica a răspuns:

Imi aduc aminte doar de: Yo te quiero, besame/ Yo te quiero restame, că ar fi versuri din melodie, mai mult nu imi vine vreo idee. Merg pe raționamentul meu fiindcă ar însemna Te iubesc: pupă-mă, Te iubesc: restaurează--mă.