| Neagu_Andrei_1991 a întrebat:

Caust si eu o melodie romaneasca, gen folk rock. Are refrenul in gen: "l-ai l-ai la l-ai la la la l-ai" si o tine tot asa. Atat imi aduc aminte din versuri, altceva nimic. Am ascultat-o acum o groaza de ani si o caut de atunci si nu o gasesc absolut deloc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=EL8I8HUQ6CI Cumva? Nu stiu cum poti sti anul fara sa stii cine o canta:)), ma mai gandesc si iti spun daca imi dau seama, descrierea e prea vaga.
Sau asta? https://www.youtube.com/watch?v=OVre65eZpSs

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=zqPvqBH4zRA
Cumva? Daca nu e asta, incearca sa-ti aduci aminte macar cine o canta.

| Neagu_Andrei_1991 explică (pentru anonim_4396):

Salutsi multumesc mult de ajutor. Din pacate, nu, nu e melodia sugerata de tine. E ceva mai noua, gen sfarsitul anilor '90 si anii 2000. Si o da usor inspre metal, dar doar un pic, nu mult. Si tot asa, are versuri dintr-astea, haiducesti. Din nefericire, nici atunci cand am ascultat-o nu stiam cine o canta. In orice caz, merci mult din nou. Apreciez.

| Neagu_Andrei_1991 explică (pentru anonim_4396):

Nu, nu e nici una din piesele de mai sus. Dar din nou, iti multumesc mult pentru toata stradania ta. Nu stiu, ma voi da iar batut, asta e. E imposibil de gasit o melodie dupa doar atat de putine detalii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Neagu_Andrei_1991):

Daca mai imi dai detalii, mai pot incerca sa-mi amintesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Neagu_Andrei_1991):

Https://www.youtube.com/watch?v=EL8I8HUQ6CI Cumva? Nu stiu cum poti sti anul fara sa stii cine o canta:)), ma mai gandesc si iti spun daca imi dau seama, descrierea e prea vaga.
Sau asta? https://www.youtube.com/watch?v=OVre65eZpSs