| louis3 a întrebat:

Ce parere aveti de muzica romaneasca traditionala? Se mai asculta in ziua de azi?
http://www.youtube.com/watch?v=r2Z4Vs8Zh5Q
Multumesc!

1 răspuns:
| MimiPopescu a răspuns:

Muzica traditionala romaneasca este ascultata doar in cadrul petrecerilor. Oamenii se simt bine sa asculte muzica populara, le da o stare de fericire, euforie. Eu am cantat muzica populara autentica, nu ce e acum, un fel de etno care mie personal nu imi place deloc, intr-un fel isi bat joc de origini. Costumele populare sunt purtate cu pantofi cu toc si multe bijuterii. Nu mai e nimic autentic. Dar ce e autentic va ramane in sufletul oamenilor.