| AlexShAtat a întrebat:

Deci am incercat sa inregistrez muzica dintr-un mixer dynacord in laptop. Am folosit programul Audacity, dar se pare ca nu imi registreaza decat prin microfonul de la laptop, ca si cum cablul bagat din mixer in laptop este nul. Ce setari trebuiesc facute la program sau la laptop, ca sa pot inregistra normal, nu prin microfonul de la laptop. Astept raspunsuri! Multumesc anticipat!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa click dreapta pe difuzorul din bara de lucru (taskbar) si intra in recording device si vezi ca acolo este line in si ceva microfoane. Unul din ele este al laptopului. Blocheaza-l! Intra apoi la Audacity sus unde este un microfon si ar trebui sa-ti apara minim doua microfoane. Mie-mi apar 3, nu stiu de ce! Oricum, inceara-le pe rand sa vezi cu care inregistreaza de pe microfonul adaugat. Sufla usor in el si cat mai departe de laptop.