| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa inregistrez vocea mai clar?
Am un microfon Neewer NW-700 si e bagat direct in laptop, as putea sa imbunatatesc calitatea daca nu am un mixer etc.? Am audacity, sa imi iau un alt soft? Inregistrez pentru muzica, se poate niste setari bune? Multumesc.

1 răspuns:
| Voicu_Toma_2000 a răspuns:

In primul rand, un filtru Pop-up filter.2, bureti de antifonare, nu in toata camera, cel putin 6 in zona unde inregistrezi, si un mixer cu procesor de voce sau un software cu eq, din care sa faci vocea cum iti place tie!