| Mark2012012 a întrebat:

Dintre urmatoarele chitari pe care ar trebui sa o cumpar?
Am gasit pe un site pe internet unele chitari si vreau sa ma incadrez in bugetul de 200 de lei.
Acestea sunt chitarile cu marime 4/4: Yamamoto CG 851 N chitara clasica, si Dam CG 851 chitara clasica. Ambele chitari au 6 corzi si 19 taste.
Nu am mai cantat pana acum la chitara si am 26 de ani si nu stiu ce sa aleg.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anto09090 a răspuns:

Daca esti incepator nu conteaza foarte mult, oricum corzile trebuie schimbate o data pe luna daca canti la ea in fiecare zi. Atat timp cat ai niste corzi bune nu conteaza foarte mult tipul de chitara tinand cont ca si esti incepator nu ai nevoie de o chitara foarte scumpa. Ambele sunt foarte bune dar eu personal iti recomand Yamamoto.