| smaly a întrebat:

Salut
Doresc sa cumpar o chitara Acustica pana la 500 de euro de la firmele Ibanez, Yamaha sau Fender. Am nevoie de o chitara buna deoarece doresc sa ma ocup serios, sunt incepator avand experienta doar doua luni de zile cu o chitara clasica.
As dori ca chitara sa arate Dreadnought sau Cuteway cu acea scobitura.
Am privit canalul de yotube. Gabi Craciun. Cred ca il cunoasteti are cateva lecti de chitara si cintece, si imi place cum suna chitara si arata cu care el canta.

3 răspunsuri:
| BlackPixel a răspuns:

Salut!
O chitara BUNA acustica este ceva mai scumpa.
Nu sunt expert in detalii tehnice, dar stiu cand mi-am luat eu. Am trecut de 500 de euro. (nu iti pot recomanda o chitara)

| smaly explică:

Se poate si de la alte firme, eu nu am rieteni care sa cante la chitara si am hotarat sa pun intrebarea acii. Sunt in Italia.

| Potterhead77 a răspuns:

Am un Ibanez PF15-NT si sunt foarte multumita de ea. Ti o recomand