| AyAndrei a întrebat:

Salut, doresc sa imi conectez chitara la pc. Chitara are la conectare jack 6.3 iar calculatorul 3.5. Este vreo diferenta daca as lua cablu de 3.5 jack si as pune adaptor pentru chitara de 6.3 sau daca as lua cablu de 6.3 si sa pun adaptor de 3.5 pentru pc, este vreo diferenta?

Răspuns Câştigător
| paulcraciun96 a răspuns:

Nu este nici o diferenta da eu ti-as sugera sa iti iei cablu la ambele capetele cu jack de 6, 3 si sa pui un adaptor de la 6, 3 la 3, 5.

1 răspuns:
| AyAndrei explică:

Amplificator am, dar vreau sa o conectez si la pc. Placa audio nu e integrata. O sa iau cablu de 6.3