| meinteil a întrebat:

Salut eu sunt fan heavy metal, trash metal si tot ce tine de rock si metal.
De curand am inceput sa ascult trupa Slayer si sincer chiar imi place instrumentalul cum suna insa cautand pe net putin pe net am observat ca au simboluri sataniste cum ar fi steaua aceea sau anumite albume plus versurile anumitor melodii ei au declarat ca nu sunt si fac totul pentru marketing insa sincer nu stiu ce sa cred nu as vrea sa ma creada lumea satanist laughing)
Voi ce parere aveti sa ascult sau nu?
Va multumesc

4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu au treaba cu satanismul, imaginea e doar asa pentru marketing. Asculta in special: Reign in Blood, South of Heaven si Seasons in the Abyss, sunt cele mai bune albume.

Răspuns utilizator avertizat
| Ecaterina2016 a răspuns:

Pai te interesează ce zice lumea? Eu în trecut ascultam black metal ca Dimmu Borgir Cradle of filth si alte chestii. Când am luat bacul aveam vecina care a zis ca am luat așa nota mare la Bac pentru ca sunt satanista și am făcut pact cu Diavolul. Dacă trăiești după gura lumii o sa fi toata viața nefericit. Si asta a fost acum ceva ani în urma, ca nu mai sunt puștoaică. Nu sunt o persoana religioasa, superstițiosa deci chestiile astea nu mă interesează. Sunt ortodoxa, deoarece așa m-au botezat părții...care nici ei nu sunt niște bisericosi.

Răspuns utilizator avertizat