| anonim_4396 a întrebat:

Ati intalnit vreun ateu/satanist care sa asculte muzica dance de ex? am observat ca muzica are o influenta foarte mare asupra lor in general acestia ascultand doar rock/heavy metal/black metal etc.

22 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Eu ascult hip-hop in general.

| Ecea a răspuns:

Eu sunt ateu,dar pot spune ca ascult multe genuri de muzica.
Nu prea imi place Dance,sunt cateva melodii ok,dar ascult muzica clasica,blues,jazz,rock&roll,Rock,Pop-Rock,Pop,Flamenco,vals,etc.
Nu m-am axat niciodata pe un singur gen de muzica.
Recunosc ca rock-ul este un gen bun,desigur nu tot rock-ul este bun,dar asta nu insemna ca ateii asculta toti rock.
Cred ca ce care pot intelege muzica rock au o alta viziune,alte idei,alte principii, etc de asta probabil nici nu cred in dumnezeu marea majoritate.
Deasemenea cunosc oameni care asculta rock, dar sunt credinciosi.
Credinta cu muzica nu are nici o legatura.

| Bogdanux a răspuns:

Am o colega care e atee si asculta de la dance, folk pana la hip hop.Nu muzica iti spune ce religie ai.

| ZvT a răspuns:

Eu ascult Bach si rock alternativ care seamana mult cu muzica pop. E grav? Sa trec pe manele si populara?

| DorelSudoru a răspuns:

Yo ascult rap...aaa si pot sa asculte orice, mai cauta si o sa gasesti

| ShowTim3 a răspuns:

Ateii sunt neutri fratele meu, adica asculta de toate.
Satanistii /emo, da, au propriul lor still, adica cacatul ala care il numesc ei rock ( nu rockul normal) ci grohaiturile alea care zic ei ca este muzica laughing
Sunt mai multe genuri de rock, si eu ascult nitel rock, dar cand aud cacaturi din astea cu grohaituri si muzica aia, parca canta la bidoane de apa si tabla crapata, si cand ii mai si vezi fardati pe baietii, cu parul ala lung si lins, iti vine sa le dai foc (la fel si cu emo si rockeri, rockerii aia cu grohaiturile )
Asta e parerea mea, dar ateii nu cred ca asculta rock in mod special.

| NoNameo a răspuns (pentru ShowTim3):

Ce vorbesti tu aici este Death si Black metal... Crezi ca e usor de facut "grohaiturile" alea? ia incearca sa canti ceva de acolo. numai comenta un gen de muzica foarte bun crede-ma nu o sa reusesti sa scoti un sunet ca aia niciodata... daca asculti rock si zici ca aia e o prostie lasa-te de rock frate serios acum, si rockeri emo sunt cei care canta hardcore, atunci tu ce pana mea rock mai asculti? Heavy metal nici gand, necrometal la fel, rock classic cred si ala vad ca odata pe luna.Asta nu se numeste ca sti rockul!

| ShowTim3 a răspuns (pentru NoNameo):

Da... rock clasic (si modern, dar foarte putin, doar 3 formatii si 2 cantareti ), si normal ca nu scot grohaituridalea, ca nu sunt porc, sunt bou big grin \
Fiecare pe sistemul lui; d

| Tania a răspuns:

Pai ateu da,care asculta toate genurile de muzica,satanist,da care asculta numai si numai rock bleack metal.
Acum debinde eu in mare parte ascult rock,dar ascult si dance si alte genuri si a fost doar o perioada in care genul de muizica(rock)imi influenta stilul vestimentar, acum insa ma imbrac normal port chiar si roz, nu ma mai influenteaza in stilul hainelor.
In schimb rockul nu m a influentat in partea satanista sau alte aberatii...

| Paulla a răspuns (pentru Tania):

Cum e 'bleack' metal-ul ăla?
Cât despre întrebare, da, am întâlnit şi atei cât şi satanişti care NU ascultau rock. Am întâlnit şi creştini care ascultau black metal, ar fi trebuit să mă mir?
De curiozitate, tu ce asculţi?

| n0matterman a răspuns (pentru Tania):

"o perioada in care genul de muizica(rock)imi influenta stilul vestimentar, acum insa ma imbrac normal port chiar si roz"
Sa inteleg ca numai descreieratii se imbraca conform "stilului" rock.
P.S:Nu inteleg cum asculti tu rock cand nu esti in stare sa legi doua cuvinte fara sa faci o greseala.

| Trinitas a răspuns (pentru Tania):

Te bate romana rau de tot.

| IMC90 a răspuns:

Sunt ateu si nu ascult numai heavy metal. Mai ascult si Dance, si hip-hop, etc. Asa incat gresesti grav afirmand ce-ai afirmat.

| FlorinnD a răspuns:

Muzica e cireasa de pe tort ca sa zic asa.nu muzica te duce spre ateism sau satanism, ea doar sculpteaza ceea ce tu deja ai in cap.nu umblu prin astfel de cercuri dar singurul satanist care il stiu(un vecin de la 4)asculta rock.acum ca e heavy caca maca asta nu mai stiu...
si apropo.am fost ateu si nici in clin nici in maneca nu am avut cu rock-ul

| FlorinnD a răspuns:

Am fost ateu si nu am avut nu vreau sa am si nu voi avea treaba cu rock-ul
cat despre satanisti nu stiu.am si eu un vecin care umbla cu ala din subsol si asculta.asculta de alea de imi huruie peretele Du Hasthappy

| NoKidding a răspuns:

Ba de ce ii bagi pe atei inaceeasi oala cu satanistiilaughing)?
Daca sunt ateu trebuie sa ascult rock?laughing?

| sorinL1 a răspuns:

Eu sunt ateu si NU ascult rock/metal/etc. nici manele nici dance.
Sunt un paradox?

| NoNameo a răspuns:

Satanist care asculta dance?laughing ma faci sa rad ateu da dar satanist nu laughing Hai frate satanistii asculta numai black, death metal si hardcore. Nu dance... aia de asculta dance sunt satanistii rebeli adica niste pleve...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce ai scris un ateu un satanist? gata daca nu crezi in povesti esti satanist ce minte au uni ma uimiti

| DimLight a răspuns:

Muzica influenteaza anumite decizii doar in anumite situatii.
satanist-are legatura cu rock-ul dar nu neaparat.
majoritatea oamenilor asculta ce vor sau ce le place.
e relevanta religia doar daca esti indoctrinat sa nu asculti muzica X sau Y pentru ca nu e pe plac religiei tale, caz in care e greu de spus daca esti irecuperabil de indoctrinat sau ba.

| xLucy a răspuns:

Um, da, m-am inatlnit pe mine insami. Atee convinsa, ascult electro-rock, rock alternativ si pop printre altele. n-am nicio treaba cu black metalu si desi nu ascult in mod specific dance, ascult alte subgenuri de muzica electronica.
So, mult noroc la a incerca sa faci stereotipuri.

| 0vifor a răspuns:

Prima teorie satanista contemporana de care stiu eu a fost elaborata in anii 60 de catre un individ pe nume anton lavey. in anii 60 nimeni nici nu visa ce e ala heavy metalul. nu stiu daca lavey asculta rock dar am o vaga inpresie ca nu se sinchisea sa aprecieze cu adevarat muzica, zic asta pentru ca teoria sa era cam bazata pe egoism si lene...