| Hinbrad a întrebat:

Salut.Ma tot chinui cu Masteru si m-am uitat la o tona de tutoriale pe Youtube si tot nu suna foarte bine.Mi se pare ca vocea mea suna ca o chestie de fundal in melodii nu ca parte din melodie. Puteti sa imi spuneti exact ce trebuie sa fac sa sune mai bine? Eu folosesc Adobe audition dar spuneti mi orice program folositi si o sa lucrez in el daca e mai bun.Cam asa suna o melodei dupa ce o masterizez in Adobe audition
https://youtu.be/8LmmRiKJd_E

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce master mai copile? Ce vorbesti tu acolo?
Acum dai examen de "master" la clasa a 5-a?
Ori iti place cum suna cuvantul ala, desii habar nu ai ce inseamna.
Dar "masterizatul" asta ce mai inseamna?
Ca asa termeni scorniti nu am intalnit. Sunt asa de noi, ca nici dex-ul nu i-a luat inca laughing

| Hinbrad explică (pentru Violleta2022):

Pleaca din sectiunea de muzica. Daca habar nu ai ce inseamna masterizatul si esti aici chiar traiesti sub o piatra

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hinbrad):

M-ai dat gata cu "mirifca murire a masterizarii" laughing laughing laughing
Sper din toata inima sa se gaseasca unul real, sa-ti spuna ce gutuie esti, cu creatia ta "mutilizata" laughing