anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Mereu m-am intrebat de ce formatia Animal X si-a schimbat genul de muzica pe care il cantau de la dance la rock sau nu stiu exact stilul, nu ma judecati. Pur simplu am crescut cu muzica lor si toata lumea ii asculta pe vremea aceea. Nici pana astazi nu am inteles motivul schimbarii. Stie cineva?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cica au vrut mai mult, ete :

" CZB: Cum s-a produs trecerea la cantatul Live? A fost o dorinta mai veche sau un sfat venit de la cineva anume?

Hiena (Animal X): S-a produs natural. Dupa ce am lansat in 1999 conceptul de trupa de 3 pusti cantaciosi, in 2003 existau deja n-spe trupe care incercau sa faca cam acelasi lucru. In 2004 cand ne-am castigat in tribunal independenta productiei muzicale, am luat decizia de a schimba traseul. Am iesit de pe zona comerciala si am inceput sa ne dezvoltam si sa vedem ce iese. Live-ul a fost dintotdeauna visul nostru dar stilul muzical nu ne permitea lucrul acesta. Am facut ce nicio trupa din Romania nu a avut vreodata tupeu sa faca, sa plecam de la ciolanul comercial si sa parcurgem drumul cel greu dar drept catre Mecca. "

sursa : http://czb.ro/articol/989/