| TheIceFury a întrebat:

Salut, mi-am luat o chitara electrica ca de 2 saptamani maxim, si nu prea stiu sa cant la ea, imi puteti spune cum pot invata sa cant? ....Niste sfaturi va rog? Dau funda raspunsului bun!

Răspuns Câştigător
| GreenEyesRedLips a răspuns:

Salut! În primul rând,invață corzile pe care le ciupești.Din câte îmi amintesc, la mine la acustică erau incepând de sus :Mi,La,Re,Sol, Si, Mi. Ciupește-le asa si spune-le numele in minte că să le inveți, apoi incearcă de jos in sus-Mi, Si.Sol,Re,La,Mi.Partea a 2-a, cea cu acordurile. Incepe cu cele mai simple, si schimbă-le, câte 2 intai, cate 3 si tot asa ca sa ți se obișnuiască degetele.Intră pe site-ul:www.tabulaturi.ro și vezi că sunt acolo multe informații. Dacă chiar îti e greu, poți lua niște ore la inceput, eu așa am făcut, am făcut ore la o
Scoală populară de arte in paralel cu liceul și am avut parte de experiențe frumoase și m-au ajutat foarte mult.Succes! O zi frumoasă!

1 răspuns:
| biarock a răspuns:

Sunt mult cursuri de chitara pe YouTub incearca acolo.