| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Eu nu stiu sa cant la chitara si as vrea sa-mi iau una si sa invat...dar nu vreau acustica vreau electrica
As putea invata sa cant pe chitara electrica?
Stiu ca cele electrice suna diferit eu as vrea sa sune ca cea de la 0:24
http://www.youtube.com/watch?v=CEb3GQqdHD4
Ce imi recomandati?

2 răspunsuri:
| CadeamiarMaseaua a răspuns:

E mult mai greu sa canti la chitara electrica decat la cea clasica/acustica.

Eu iti recomand sa iti iei una normala la inceput si cand ai invatat deja sa canti la aia poti incepe sa inveti cum sta treaba si cu chitara electronica.

| Valisor09 a răspuns:

Eu iti zic un singur lucru. Sti din propria experenta sti ca te vei taia la degete nuuu? Eu tiam spus din propria experenta mai bine iti iei ceva mai folositor sau daca chiar ii iei chitara ia-ti si pana la iawinking imi dai fundita?winking