| justagirlll a întrebat:

Nu e tocmai o intrebare, dar totusi as vrea sa stiu parerea voastra. E legat de justin bieber.Sa nu ma luati la injuraturi sau altceva, cititi si ganditi-va bine inainte sa raspundeti.
Nu pot sa inteleg ce are toata lumea cu el.toti zic ca e gay si nimeni nu il suporta, ba, mai mult, spun si lucruri urate despre el. dar care este motivul pentru care il urati asa tare? ce v-a facut? v-a batut, v-a furat, v-a jignit, v-a omorat? ce a facut? daca nu va place muzica/vocea lui este ok, dar de aici si pana sa ii spuneti gay si toate alea... daca nu iti place muzica lui, asta nu iti da dreptul sa ii jignesti munca.si va intreb :nu ar trebui sa lasam prejudecatile asteasi sa vedem dincolo de ele? oare chiar se merita toate insultele astea sau ar trebui apreciat? la 16 ani a castigat o multime de premii, a scos un album, are multi fani, e celebru, a intrat in cartea recordurilor si nu e ingamfat cum ar fi altii.si nu spun asta pentru ca sunt fan, dar asta-i adevarul. voi(haterii) la 16 ani ce realizari ati avut? mai mari ca ale lui? nu prea cred. a intrat in cartea recordurilor pentru cel mai vizionat clip de pe youtube, baby.si asta din cauza haterilor care trebuie sa intre sa dea dislike si sa comenteze, chiar daca nu isi dau seama ca in felul asta ii cresc nr de vizualizari si popularitatea. oamenilor, daca nu va place, ignorati-l, nu va mai pierdeti timpul

36 răspunsuri:
| DreamingAloud a răspuns:

Da intr-un fel ai dreptate nu mi-a facut nimic dar pur si simplu cum ai zis tu nu imi place de el si nici vocea lui... dar vorbind despre mine eu nu l-am injurat niciodata!

| TeoPT a răspuns:

Personal nu am nimic cu el.
Mă deranjează obsesia asta excesivă pentru el în ziua de azi, faptul că se ajunge la jigniri din partea obsedatelor de Justin Bieber. (chestii gen, tu țipi după un ratat, eu țip după Bieber). De asta se aduc comentarii negative despre el, mai exact, sunt despre fanii lui. Pentru că majoritatea sunt atât de obsedați încât orice altceva în afară de Bieber este de rahat în concepția lor.
Muzica lui e o porcărie, făcută în 5 minute pe calculator, de 2 lei, fără nimic care să impresioneze cu adevărat, doar chestii întâlnite la n artiști. Dar nu e singurul. Sunt mulți artiști cu muzică de proastă calitate, eu includ aici și starurile Disney, muzica de club, rap-ul comercial și altele. Toți au muzică de rahat (în opinia mea), nu numai Bieber, el e doar ceva trecător, așadar nu am nimic de comentat la adresa lui. Majoritatea celor care au o adevărată ură pentru acest Justin Bieber sunt cei care ascultă același gen idiot de manele electronice, aici mă refer la cei care ascultă Puya, Inna, Narcotic Sound și se consideră superiori celor care ascultă Bieber. Toți sunt la fel. Un rocker de exemplu, stă la locul lui și nu atacă decât dacă e călcat pe coadă. Nu o să vezi niciodată un rocker care se bagă singur în seamă cu replici gen Bieber e gay. Cei care spun că e gay și îl urăsc, ei ascultă aceeași infecție de muzică ca și cea produsă de Bieber, ei doar au gura mai mare.
Sper că nu am jignit pe cineva, dar asta e opinia mea despre muzica lui Bieber și despre majoritatea celor care comentează aiurea.
Baftă

| TeoPT a răspuns:

@alexandra
Crede-mă că știu multe despre muzică. Studiez două instrumente esențiale, am compus câteva melodii și știu ce înseamnă să muncești pentru muzică. În plus, melodiile lui Bieber nu sunt făcute de el. Le fac alții. El doar știe să cânte la chitară. Ăsta nu e un motiv pentru care trebuie să fie celebru. Multă lume știe să cânte la chitară. Și eu știu, eu de ce n-aș fi celebru? laughing
Te rog să nu îmi comentezi mie când vine vorba despre muzică, știu să deosebesc o muzică de calitate de o adunătură de sunete făcute în studio, fără rost, care să nu transmită nimic, doar pentru bani și atât.
Baftă

| TeoPT a răspuns:

@alexandra
Înainte să îmi comentezi mie aiurea pe aici, citește mai cu atenție răspunsurile mele.
Eu tocmai la faptul că nu e Biberon singurul cu muzică de ***** mă refeream. Nu e singurul. Sunt mulți care scot comercialisme pe bandă rulantă pe aici, pe care le numesc realizări. Mie nu mi se pare nici o realizare deosebită ce a făcut el. Realizările lui au fost posibile datorită obsedaților de fani care consideră că orice lucru care are legătură cu el e divin. De asta e celebru, din cauza obsesiei fanilor, nu din cauza muzicii sau muncii pe care se presupune că o depune. Mie astea nu mi se par realizări, ci fițe. Îmi susțin punctul de vedere și nu ai dreptul să mă contrazici atâta timp cât argumentele tale nu sunt destul de solide. De tăceai, filosof rămâneai. Și până la urmă, în întrebare trebuia să ne spunem fiecare părerea despre Justin Bieber. Tu ți-ai zis-o pe a ta, dar le comentezi părerile tuturor. Mai taci din gură și vezi-ți de viață. Demonstrează că ești deșteaptă și nu mai comenta aiurea opiniile altora. Ți-ai zis-o pe a ta, la revedere!
Baftă

| TeoPT a răspuns:

@alexandra
Crede-mă că de aia nu mai pot eu dormi noaptea, că stă o moțată obsedată de muzică comercială să comenteze părerile tutoror. Eu doar ți-am zis ce ar trebui să faci dacă te consideri o fată deșteaptă și cu capul pe umeri. Ce vrei să faci, tu hotărăști, nu eu. Crezi că ne vei schimba vreunuia părerile dacă pălăvrăgești aiurea pe aici? I don't think so.
Get a life.
Baftă

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu îl urăsc, practic nu am nimic cu omul. De ce lumea îl urăşte e simplu, pentru că pentru majoritatea adolescenţilor el a devenit o obsesie. Şi obsesiile legate de orice nu sunt bune. E logic. Pe TPU uită-te câte cazuri sunt cu fete îndrăgostite care nu ştiu ce să facă. Nu urăşti omul, urăşti obsesia. Baftă!

| Laura a răspuns:

Dar nu nouă ne-a făcut ceva, dimpotrivă. Biberonul, și mulți alți cântăreți contemporani îi pun pe artiștii adevărați în umbră, aceștia devenind din ce în ce mai puțin cunoscuți, deci tot voi nu știți ce înseamnă muzica bună, în concluzie voi sunteți în pierdere.
Nu mai spun, că dintre toți maneliștii ăștia, Biberonul e cel mai penibil. Serios. Prefer să ascult o fetiță de maxim 5 ani care urlă; sună mai melodios.
"voi(haterii) la 16 ani ce realizari ati avut? mai mari ca ale lui?" Și mă rog, ăsta ce realizări are/a avut? Muzica de rahat? Zici că a intrat în camera recordurilor din cauza noastră și de asta ne ofticăm noi. Da' dă-l dracu' de record. Important e să știe cât mai mulți oameni ce penibil e. N-a avut nici o realizare cine știe ce, adevărat ca nici noi majoritatea, dar măcar stăm cuminți în banca noastră.

| CM7YRE a răspuns:

Unii il urasc doar pentru ca are bani si e faimos, atatstraight face

| FreakyFred a răspuns:

Pentru toti fanii lu' Bieber: http://www.youtube.com/watch?v=qXNem7P8mPA

case closed.

| MaeRi a răspuns:

Se pare ca ti foarte mult la idolu tau, si este foarte bine ceea ce faci, si pe mine ma enerveaza lumea care comenteaza fata de stilu de muzica care il ascult si limba lor, dar nu ii baga pe alti inseama, deoarece ei nu stiu ce inseamna succes, pana la urma fiecare e cu gusturile lor, gusturil nu se discuta, cauta si tu formuri dedicate lui Justin B., si vorbeste cu fani lui despre asta, sunt sigura ca e mult mai bine sa discuti asta cu alti fani.Eu sincer n-am nimic cu el, este foarte uimitoru ca a putut ajunge ata de departe la anii lui.

| justagirlll explică:

Nu spun asta pentru ca sunt o fana disperata, dar asa e.
@GânduriAlbe oamenii il urasc pe el, nu obsesia.cand il fac gay si in toate felurile se leaga de el, nu de obsesie

| justagirlll explică:

@Kronstadt am scris foarte corect.am pus toate semnele de i ortografie si punctuatie, spune-mi si mie unde am scris gresit

| justagirlll explică:

@anonim sa stii ca am ceva realizari, dar nu mai mari ca ale lui, de aia nu ma iau de el.si pentru a mia oara:nu e idolul meu

| justagirlll explică:

Te ce e fitot? dovediti-mi

| AndradaAndradaAndrada a răspuns:

Da, ai dreptate. Daca oamenii nu il plac, nu au dreptul sa il jigneasca. Sunt de acord cu tot ce ai scris acolo, mai putin cu faptul ca nu este ingamfat. BA DA, este un mare INGAMFAT si i s-a urcat CELEBRITATEA la cap. Acesta este motivul cel mai intalnit pentru care oamenii nu il plac, de altfel si al meu. Desigur, mai exista si alte motive (ex obsesia EXAGERATA a fanilor ii enerveaza pe unii, unii nu ii plac stilul si muzica etc). In concluzie, toti avem dreptul sa ne dam cu parerea (indiferent care este aceasta) si sa ne pierdem timpul cum si cat vrem, ok? Sa ai o zi buna!

Răspuns utilizator avertizat
| Ioana_8454 a răspuns:

"si nu e ingamfat cum ar fi altii.si nu spun asta pentru ca sunt fan, dar asta-i " aici gresestii.
nu am nimic cu fani justin bieber dar nu ii vedeti fata adevarata. e un inganfatt cauta filmulete cu el pe youtube si afli singura ca e inganfat. de asta eu personal il urasc. pentru ca e un fitos. mi-am zis parerea. cum si tu ai zis`o pe a ta.

| alexandra_6449 a răspuns:

In sfarsit, cuvinte adevarate happy. Este pur si simplu adevarat ce spui. Pana acum, n-am mai vazut pe cineva sa fie de acord cu minehee hee. " 467, 866 likes, 871, 794 dislikes ", da chiar si asta e adevarat, si chiar imi pare rau. Dar nu ai ce sa le faci...

| alexandra_6449 a răspuns:

Si inca ceva, cand ascult alte melodii, vad in comenatii " Justin Bieber '. Altceva nu fac decat sa il aduca imediat in discutie pe Justin intr-un mod negativ, fac comparatii. De la o parere simpla despre o melodie se ajunge la jigniri, vorbe foarte urate. Ceea ce mi se pare total stupid, mereu se vorbeste urat despre el, ca si cum lear fi facut ceva persoanelor respective, care il urasc pe Justin. Nu ii mai inteleg, atat de mult se revolta impotriva lui. Ar fi in stare sa faca orice unii numai sa ajunga sa il distruga straight face, pentru ca asa sunt unii plin de gelozie si ura. Am mai vazut si un video din " South Park " in care Justin murea straight face. Foarte foarte STUPID straight face.

| alexandra_6449 a răspuns:

@ 7h30

Muzica lui e o porcarie?! Bine, asta crezi. dar ca e "făcută în 5 minute pe calculator, de 2 lei," in 5 minute?! Hai incearca tu sa faci o melodie ca a lui Justin asa lunga, in 5 minute sa vedem daca iti iese. Neah` tu nu stii ce vorbesti straight face.

| alexandra_6449 a răspuns:

@ Kronstadt

Hai nu zau? Pai vad ca esti cam tare in gura, cica e incult, inca unu/una care nu stie ce vorbeste, arunci vorbe in vant fara sa te gandesti inainte, multi sunt asa. Folositi vorbe foarte dure la adresa lui Justin, sau chiar lui Itsy. Sunteti chiar nesimtiti unii. Fitos?! Poate e, poate nu. Desi eu cred ca nu e, sincer, se vede dupa fata lui, cel putin asa cred eu. Si cum spuneam, nu ezitati nici sa nu atacati fanii lu JB ii faceti ratati, idioti, obsedati etc. Hai sa incepem si noi fanii lu JB sa va facem pe voi disperati si idioti dupa nu stiu ce vedeta va place. Sa vedem cum v-ati simti voi. Da uite ca nu facem. Pana la urma, ce aveti fratilor?! Va comportati ca si cum Justin var fi omorat familia, va distrus casa, ce dracu?! Hai ca exagerati deja. Un simplu " Nu am nimic cu Justin, pur si simplu nu-mi place si gata happy " Dar unii dintre voi, nu pot face asta si incep imediat sa injure.

| alexandra_6449 a răspuns:

@ 7h30

Si, de unde stii tu ce face mai exact Justin in studio? Ai fost tu acolo, l-ai intrebat sau ce? rolling on the floor
Cica le fac altii, pai asta ar insemna ca toate vedetele au melodii facute de altii. Ca doar no fi Justin singuru scutit de asta. Canta doat la chiatara?! Tu chiar nu stii nimic despre el, mai documenteazate, inainte sa vorbesti despre el, daca chiar vrei sa iti spui parerea despre el. Daca ar fi doar pentru bani, chiar ca nu ar transmite nimic, dar nu e asa. Si tu crezi ca, daca studiezi la doua instrumente le stii pe toate?! Neah ` oh go on. Nu e asa. Justin nu canta doar la chitara, si gata a ajuns celebru. A depus munca impreuna cu echipa, prietenii si familia lui. A plecat de jos si a ajuns sus, e constient de unde a plecat. Ca si alte vedete, care au plecat de jos si acum sunt in varful celebritatii. Acuma nu vreau sa se inteleaga ceva de genu ca am fost eu si l-am intrebat pe Justin cum e in studio si alea laughing. Da chiar stiu, toti stiu, in afara de aia care se cred mai presus de vedete, ce zic " uitei si pe astia la televizor au ajuns si ei vedete " mdea oh go on. [ am vazut si video`uri cu orice vedeta nu conteaza, cum lucreaza o melodie in studio si nu e cum crezi tu asa in 5 minute pa! am terminat melodia ]. Ei nici nu ar fi ajuns vedete, daca nu se straduiau atat de mult incat sa ajunga persoane publice cu mare succes, si multi fani.

| alexandra_6449 a răspuns:

@ Kazimir

Zdrente?! Doamne cati nesimtiti exista pe lumea asta straight face. Invata sa vorbesti frumos mai intai straight face. Si da, a avut realizari multe si inca mai are si o sa aiba, pentru ca e talentat.

| alexandra_6449 a răspuns:

@ 7h30

Nu vreau sa tac, okey? >big grinbig grin

| alexandra_6449 a răspuns:

@ 7h30

Okey, pa! Mai lungesi mult?! Credeam ca ai altceva de facut, si uite ca nu esti chiar asa de destept cum crezi, daca incepi sa ma jignesti. Nu sunt obsedata, darling, cadeobicei nu stii ce vorbesti, nu ma cunosti deloc incat sa ajungi sa vorbesti despre mine. Si cu asta am finish`. Nu vreau sa ma cobor si mai jos sa incep si eu cu vorbe din astea.

| Marius_1057 a răspuns:

Lasa-i sa comenteze cat vor. Unii au impresia ca daca lor nu le place un anume cantaret sau o anume melodie atunci nu place nimanui. Si eu mai am "discutii aprinse" cu altii carora nu le place genurile de muzica pe care le ascult eu sau anumiti artisti. Chestia asta a fost dintotdeauna asa, este si va fi si in continuare. Si apropos de Justin Bieber "sa le spui" ca e prieten cu Selena Gomez din cate stiu eu asa ca chestia cu gay pica.

| Sevenup a răspuns:

Hi!
Eu nu am nimic cu Bieber.Este un pusti norocos si toata lumea este invidioasa pentru ca are atata succes, fane, bani.
Mai multe chestii auzi de la rockeri care dupa ce isi fac frizura dupa a lui zic "arata ca un gay"(Nu ma injurati, dar cam asta e adevarul.)
Unii baieti il urasc pentru. ca prietenele lor sau fetele cu care vor sa fie zic "tu nu arati ca Justin Bieber deci..."
Altii il urasc pentru. ca are prea multe fane obsedate.Recunosc.Asta e foarte naspa sa vezi cum toate alea sar sa ii bata noile iubite straight face.
Mi se pare o stupizenie de nedescris.
Sunt fana Bieber sa zicem, adica nu il judec pentru. ceea ce este.
Este fitos, normal.Cine nu ar fi? Cu un succes ca al sau toata lumea s'ar purta la fel.
Cei care spuneti 'nu-l plac ca'i fitos'. Puneti'va in locul lui pentru. o zi. O sa vi se urce celebritatea la cap si o sa vedeti altfel.
P. S: Cautam de mult o intrebare ca a ta, asa ca am s'o pun la favorite!

| Dan23 a răspuns:

Dupa parerea mea te ataci cam mult pentru o persoana pe care nu o cunosti happy

| annahandball a răspuns:

Pentru mine Justin e ok! Nu pot sa zic ca sunt inebunita dupa el si muzica sa dar hai sa recunostem cati adolescenti nu au ascultat Baby? Adevarul e ca Justin a bulversat multa lume prin intrarea sa rapida in lumea vedetelor! Multa lume il judeca fara sa stie nimic despre el sau se iau uni dupa alti la scoala. Majoritate colegilor mei de la scoala nici nu vor sa auda de Justin si daca vad o melodie la mine in telefon cu el incep sa comenteze.Vezi e foarte simplu noi ne luam uni dupa alti pentru a nu fi dati la o parte fara macar sa stim cine este acel om pe care il uram si il dispsretuim! Tu nu mai fi deranjata de ce spun alti despre el! E normal ca oameni sa aiba opini diferita! Tu mentine-o pe a ta in continuare fara sa iti pese ce zic alti, dar nu uita nici tu nu il cunosti pe Justin si nu ai de unde sa stii daca se comporta la fel in viata reala ca la tv!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te supara da tu c ai realizat la varsta pe care o ai? si dc e idolul tau poti sa-mi zici si mie sau dc te "bagi" pentru el? nu stiu cum puteti sa aveti un idol... e cea mai mare prostie sa ai un idol eu cred ca ti poti creea o viata diferita nu ca sa fii la fel ca altihappysi oricum tot antipatic imi ramane:d
hai team pupat:*