| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare pentru cei ce se pricep la notele muzicale.
Am ajuns in corul liceului si am primit o partitura, problema e ca stiu ce note sunt acolo, stiu sa le citesc doar ca sunt niste note... nu stiu cum sa explic. Am sa pun o poza si notele inconjurate cu rosu habar nu am cum sa le cant... sau sa le citesc:)). Apropo sunt la alt, daca va ajuta cu ceva,
http://www.image-share.com/ijpg-2702-220.html

3 răspunsuri:
| TheMiningSheep a răspuns:

Practic alea sunt duble(la vioara) sau acorduri. Nu stiu de ce... dar ti-au dat o partitura de pian... LoL laughing

| anonim_4396 explică (pentru TheMiningSheep):

laughing mersi. Si nu am cum sa cant alea asa-i?

| TheMiningSheep a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai... Nu prea.Canta-le pe alea de jos laughing