| Doctorfishadi a întrebat:


Pentru ca sunt pasionat de muzica as dori sa imi fac o trupa asa mai de "incepatori" nu trebuie sa fie nimeni avansat...Eu voi fi vocalistul trupei.De preferat in Bucuresti. Daca mai doreste cineva sa fie vocalist alaturi de mine si ceilalti posibili membrii sunt de acord cu asta mi-ar placea mult.Pentru ca am o voce mai profunda ar fi ideal ca celalalt vocal sa fie o fata.Studiez chitara de putin timp si pe viitor pot fi si chitaristul si vocalistul,pot sa fac asta si acum dar pe piese mai usoare cu chitaralaughing, vocal nu am probleme zic eu.Stil abordat orice in afara de manele,sunt dispus sa invat si populara,desi nu este genul meu happy. Repet nimeni nu trebuie sa fie avansat sau cu n scoli si diplome in palmares, doar sa ii placa muzica si sa aiba un instrument sau voce sa se alature proiectului.Nu stiu unde vom ajunge dar si pe strada daca cant alaturi de cineva imi face placere...Singura conditie a celor care vor este sa le placa muzica. Daca cea sau cel care doreste sa cante vocal are o voce placuta, dar tehnica 0 pot sa ii dau eu sfaturi,nu ca as fi vreun profesor, dar pot sa explic cum iau eu o nota spre exemplu cuiva foarte clar si mai mult ca sigur o va lua si el/ ea.Ambitusul meu vocal este destul de sus structurat,cu timbrarea de bariton-tenor pot sa ating notele unui contratenor in "falsetto".Asa ca va astept sa vedem ce iese si nu stati pe ganduri, daca va place muzica lasati un mesaj aici.Aspectul fizic nu este deloc important si este ultimul lucru care ma intereseaza,varsata minima negociem, maxima 30 de ani.Eu am 20 ani, si voi compune piesele alaturi de membrii formatiei.De asemenea daca exista trupe in formare care cauta un vocalist pot sa dau o proba live, nu trimit nici o inregistrare! Pur si simplu LIVE si atat.V-am salutat!