| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Salut,personal n-am mai ascultat hip-hop romanesc de 7 ani pentru ca nu mai imi place,dar inca mai ascult anumiti artisti cum ar fi Rappa si Nimeni Altu'(destul de rar).

In melodia ''Pentru tine '' de la NA' zice.

''E cald afara, dar in sufletul tau a venit iarna
Fumezi de saptamani intregi, visand o zi in Jamaica''

La ce se refera cand zice ''visand o zi in Jamaica''?

2 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

Fumeaza iarba si viseaza cum ar fi sa fie intr-un loc frumos cu plaja, fructe exotice, oameni diferiti cum e Jamaica sau Bora Bora macar pentru o zi.

| N0xEterniS a răspuns:

Visand la o zi mai buna. '' E cald afara, dar in sufletul tau a venit iarna'' ca si cum ai avea o masca cu un zambet '' happy '' dar in spatele mastii se afla '' sad ''. '' Visand o zi in Jamaica'' sperii ca la un moment dat totul o sa fie bine.